Woensdag 24 maart 2021 om 10:43
Bosberg, Kerkrade
Ontvang updates voor Vink
Op woensdag 24 maart 2021 om 10:42 uur is er een melding van een omwonende binnengekomen met betrekking tot de Bosberg te Kerkrade. De melding zou zijn gedaan in verband met te hard rijden.
Volgens de melder zouden auto's en bestelauto's op de Bosberg zorgen voor een onveilige situatie voor voetgangers en fietsers.
De klacht van de melder en/of Veilig Verkeer Nederland vind je hieronder.
Motivatie aanvraag bij VVN voor klikostickers 15km/ uur. . Het pleintje op de Bosberg Kerkrade heeft een rechtstand (recht stukje woonerf) en daar maken de hardrijders (bewoners) intensief gebruik van.. De aanwezige drempel heeft maar een zeer beperkte invloed op het verlagen van de rijsnelheid.. Het woonerf is in 1980 gerealiseerd. Op verzoek van de bewoners van het pleintje heeft de gemeente Kerkrade in 2020 een Jeu de Boules baan aangelegd op dit pleintje, met aangepaste groenvoorziening.. Vooral de SUV auto s stoort de drempel nauwelijks, hun vering kan de verhoging kennelijk gemakkelijk aan.. Er is echter ook een bestuurder met een “normale auto” die de drempel bewust schuin aanstuurt, om zo met hoge snelheid er overheen te kunnen rijden.. De vele bestelbussen zijn een verhaal apart. . Het overgrote merendeel van de bezorgers bonkt met hun bestelwagen over de drempel, zonder ook maar een moment de rem gebruiken.. Gelukkig zijn er ook bewoners die als bestuurder wel de 15 km/ uur respecteren,. maar helaas vormen deze steeds meer een minderheid.. Aanvraag klikostickers;. 1 proef met 10 stickers voor kliko voor bewoners recht deel woonerfpleinje Bosberg. 2 uitbreiding met 70 stickers voor de bewoners van het resterend woonerfdeel . 3 aanvulling met 19 stickers voor de bewoners van de Pierre Zeijenstraat, waarvan hun achterliggende garage uitkomt op het woonerf Bosberg..
Bekijk alle 112 meldingen en klachten in Vink