Brandgevaarlijke situatie bij hennepkwekerij

Vrijdag 18 januari 2013 13:14 uur

Hulststraat Almelo

Drugs

Ontvang updates voor De Riet

Almelo / Enschede - Naar aanleiding van een onderzoek werd op donderdag 17 januari een inwerking zijnde hennepkwekerij op de Hulststraat in Almelo en aan de van Musschenbroekstraat in Enschede aangetroffen.

Twee hennepkwekerijen aangetroffen

Op donderdag 17 januari werd een inwerking zijnde hennepkwekerij aangetroffen in een woning op de Hulststraat in Almelo. In de woning werden 390 hennepplanten aangetroffen. De stroom werd illegaal afgetapt en er was sprake van een brandgevaarlijke situatie. De 29-jarige bewoner is aangehouden.
In opdracht van de Officier van Justitie zijn de planten en apparatuur in beslag genomen.

Op donderdag 17 januari werd een inwerking zijnde hennepkwekerij aangetroffen in een woning aan de Van Musschenbroekstraat in Enschede. In twee ruimtes werden 279 net geoogste resten hennepplanten aangetroffen. De politie doet verder onderzoek.

Het kweken van hennep is illegaal en strafbaar.

Daarnaast is het gevaarlijk zowel voor uzelf als voor de omgeving. Voor hennepteelt wordt vaak gebruik gemaakt van illegaal afgetapte stroom en installaties die slecht zijn aangelegd. Daarom levert dit een ernstig gevaar op voor de brandveiligheid. Ook kan schade aan woningen ontstaan door lekkages, stank en schimmelvorming.

U kunt een hennepkwekerij herkennen aan bijvoorbeeld: electriciteitsproblemen in de buurt, afgeplakte ramen, stank / vocht / schimmel / lekkages in of rondom de woning of licht dat constant brandt.

Hennepkwekerijen vormen een gevaar voor hun omgeving, mogelijk dus ook voor u. Hebt u overlast van een hennepkwekerij of vermoedt u dat er bij u in de buurt gekweekt wordt? Bel de politie: 0900-8844, of meld het bij Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000.

Bekijk al het lokale nieuws van De Riet

Brandgevaarlijke situatie bij hennepkwekerij

Meer meldingen in deze omgeving


112 melding
Zaterdag 21-2-2026 om 20:49
Pijlkruidstraat, Almelo

112 melding
Zaterdag 21-2-2026 om 20:49
Pijlkruidstraat, Almelo

112 melding
Zaterdag 21-2-2026 om 20:49
Pijlkruidstraat, Almelo

112 melding
Donderdag 19-2-2026 om 16:51
Anemoonstraat, Almelo

112 melding
Donderdag 19-2-2026 om 16:48
Anemoonstraat, Almelo

Nieuw bedrijf
Februari 2026
Steffensweg 30, 7601EB Almelo


Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor De Riet

Instellen

Meer nieuws in De Riet

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement