Geen data-lek bij Gemeente Almelo

Dinsdag 8 november 2016 06:00 uur

Ware Almelo

Inbraak

Ontvang updates voor Markgraven

Almelo - Politie heeft onderzoek ingesteld en heeft geen strafbaar feit ontdekt.

Er zijn vermoedelijk geen gegevens gelekt bij een data-lek bij de gemeente Almelo. De politie heeft uitvoerig onderzoek gedaan en vastgesteld dat er geen strafbaar feit is gepleegd.

In september deed de gemeente aangifte van computervredebreuk.  Het vermoeden bestond dat de computersystemen geïnfecteerd waren met een computervirus. Het team Digitale Opsporing van de politie Oost-Nederland is meteen een onderzoek gestart in samenwerking met de gemeente.  Rechercheurs hebben onderzocht of er sprake was van een inbreuk op de systemen en of er data is verdwenen.

De gemeente schakelde ook externe onderzoeksbureau’s in om het ‘lek’ te onderzoeken, ook  de bevindingen van deze bureau’s zijn door de recherche bekeken.  Daarnaast werkten de rechercheurs samen met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Veiligheid en Justitie en Team High Tech Crime (THTC) van de politie.

Nu het onderzoek is afgerond heeft het team Digitale Opsporing vastgesteld dat er geen strafbaar feit heeft plaatsgevonden. Niemand heeft ingebroken in de systemen van de gemeente. Op basis van de informatie die de politie heeft concludeert het team dat er vermoedelijk ook geen gegevens gelekt zijn. Op basis van de beschikbare informatie is dit niet met 100% zekerheid vast te stellen. Er is wel vastgesteld dat er met zekerheid geen data is gelekt waarmee burgers benadeeld kunnen worden.

Meer weten over de aanpak van cybercrime bij de politie?

2016454659 ^cw

Bekijk al het lokale nieuws van Markgraven

Geen data-lek bij Gemeente Almelo

Meer meldingen in deze omgeving

Binnenkijken bij
Maandag 22-9-2025
Wittem 3, 7603NE Almelo

Binnenkijken bij
Vrijdag 19-9-2025
Laak 34, 7603EA Almelo

Binnenkijken bij
Vrijdag 19-9-2025
Wanschersweg 30, 7603NR Almelo

Nieuw bedrijf
September 2025
Markerichter 46, 7603GA Almelo

Nieuw bedrijf
Juli 2025
Markerichter 2, 7603GA Almelo

Binnenkijken bij
Zaterdag 12-7-2025
Wijlre 16, 7603NG Almelo

Binnenkijken bij
Maandag 7-7-2025
Marke Volthe 12, 7603GM Almelo

112 melding
Dinsdag 1-7-2025 om 18:56
Markerichter, Almelo

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Markgraven

Instellen

Meer nieuws in Markgraven

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement