Apeldoorn – Twee hackers aangehouden

Woensdag 6 maart 2019 08:46 uur

Linge Apeldoorn

Diefstal

Ontvang updates voor Rivierenkwartier

Apeldoorn - De politie heeft dinsdag 5 maart een 20-jarige man uit Markelo en een 21-jarige man uit Lochem aangehouden. De twee mannen worden verdacht van het hacken van het leerlingenvolgsysteem van een school in Apeldoorn.

De school deed donderdag 21 februari melding van de hack bij de politie. Zij kwamen de hack op het spoor nadat zij merkte dat een ongeautoriseerd account actief was in het leerlingvolgsysteem.

Digitale rechercheurs, die speciale expertise hebben op het gebied van cybercrime en digitale criminaliteit, onderzochten de zaak. Het onderzoek leidde uiteindelijk naar de twee verdachten. Zij konden 5 maart worden aangehouden en zijn beide ingesloten voor nader verhoor.

Cybercrimeteam politie
Als politie krijgen we steeds meer te maken met digitale criminaliteit en cybercrime. Ook zien we dat er digitalisering plaatsvindt van klassieke criminaliteit, denk hierbij aan oplichting, fraude en bedreiging. Steeds meer mensen en bedrijven zijn slachtoffer hiervan. Reden voor de politie en het Openbaar Ministerie om de aanpak van cybercrime en gedigitaliseerde criminaliteit in Oost-Nederland verder te intensiveren. Daarom er is binnen de politie een speciaal cyberteam opgericht. Meer informatie over het onderwerp staat op politie.nl. 

Wat is hacking?
Bij hacking probeert iemand binnen te dringen in andermans computer. Het is strafbaar als dit gebeurt zonder toestemming van de eigenaar van die gegevens. Doel van de criminele hacker is de computer overnemen of gegevens stelen of onbruikbaar maken.

Bekijk al het lokale nieuws van Rivierenkwartier

Apeldoorn – Twee hackers aangehouden

Meer meldingen in deze omgeving

Binnenkijken bij
Zondag 15-3-2026
Lekstraat 149, 7333KW Apeldoorn

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Giessen 13, 7333LT Apeldoorn

Binnenkijken bij
Donderdag 12-3-2026
Lekstraat 129, 7333KW Apeldoorn

Binnenkijken bij
Maandag 9-3-2026
Schiestraat 40, 7333MX Apeldoorn

Binnenkijken bij
Dinsdag 3-3-2026
Berkel 12, 7333HE Apeldoorn

Nieuw bedrijf
Februari 2026
1e Wormenseweg 366, 7333GZ Apeldoorn

Nieuw bedrijf
Februari 2026
Rijnstraat 89, 7333LK Apeldoorn

Binnenkijken bij
Zaterdag 7-2-2026
Lekstraat 303, 7333LC Apeldoorn

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Rivierenkwartier

Instellen

Meer nieuws in Rivierenkwartier

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement