Aanhouding in onderzoek naar doxing rond protesten Apeldoorn

Woensdag 20 mei 2026 15:54 uur

Linge Apeldoorn

Bedreiging

Ontvang updates voor Rivierenkwartier

De politie heeft woensdagochtend een aanhouding verricht in een onderzoek dat werd opgestart naar doxing. Een man uit Voorthuizen werd vroeg in de ochtend aangehouden op verdenking van bedreiging. Meer aanhoudingen worden de komende tijd niet uitgesloten.

De politie moest de afgelopen tijd meerdere keren worden ingezet tijdens demonstraties, waaronder in Apeldoorn. Beelden van dat optreden werden veelvuldig gedeeld op sociale media. Dat kan en mag. Wat een grens overgaat is het doelbewust jacht maken op de privégegevens van politiemensen. Er is zelfs geconstateerd dat er uitlatingen zijn gedaan die veel verder gaan dan doxing en strafbaar zijn als bedreiging of opruiing. De impact daarvan is groot.

Doxing strafbaar

Doxing, kortweg het met kwade bedoelingen verzamelen of (verder) verspreiden van persoonlijke, gevoelige of privéinformatie, is sinds 1 januari 2024 strafbaar. Het kan leiden tot een maximale gevangenisstraf van twee jaar of een flinke geldboete. Dat geldt niet alleen voor doxing van politiemensen, maar voor doxing van eenieder. Denk bijvoorbeeld ook aan politici, journalisten en andere mensen in publieke functies. Gezien de grote impact hebben zaken als deze hoge prioriteit voor politie en het Openbaar Ministerie.

Duidelijke grens

Het verdere onderzoek loopt nog altijd. Politie en het Openbaar Ministerie roepen op: kritiek hebben mag, maar er zijn tal van manieren om dit kenbaar te maken. Bij doxing of andere strafbare feiten trekken we een hele duidelijke grens.

Daarnaast vertellen korte beeldfragmenten op sociale media vaak niet het hele verhaal. Geweld dat daar bijvoorbeeld op te zien is, wordt niet lichtzinnig gebruikt. Als de politie geweld heeft moeten toepassen, wordt dit altijd getoetst. Waar nodig kijken we kritisch naar ons eigen optreden. Meer informatie daarover, is te vinden in dit recente bericht.

Bekijk al het lokale nieuws van Rivierenkwartier

Aanhouding in onderzoek naar doxing rond protesten Apeldoorn

Meer meldingen in deze omgeving

Politienieuws
Woensdag 20-5-2026
Linge, Apeldoorn

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Honte 11, 7333HR Apeldoorn

Binnenkijken bij
Zondag 10-5-2026
Vliststraat 18, 7333MV Apeldoorn

Binnenkijken bij
Vrijdag 8-5-2026
Lekstraat 36, 7333LE Apeldoorn

112 melding
Vrijdag 8-5-2026 om 00:32
Waalstraat, Apeldoorn

Binnenkijken bij
Dinsdag 5-5-2026
Scheldestraat 30, 7333HZ Apeldoorn

Binnenkijken bij
Dinsdag 5-5-2026
Eemstraat 47, 7333JM Apeldoorn

Binnenkijken bij
Dinsdag 5-5-2026
Lekstraat 175, 7333KX Apeldoorn

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Rivierenkwartier

Instellen

Meer nieuws in Rivierenkwartier

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement