Politie, Defensie en brandweer oefenen in PSV-stadion

Woensdag 7 maart 2018 08:00 uur

ESP Eindhoven

Ontvang updates voor Esp

Driebergen, Eindhoven - Leden van het Landelijk Team Forensische Opsporing (LTFO), van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EODD) en brandweermensen houden woensdag 7 maart in het PSV-stadion een multidisciplinaire oefening.

De oefening van de ‘gespecialiseerde diensten’ vindt vooral in het stadion plaats in de ochtend en middaguren. In totaal nemen ongeveer vijftig mensen deel aan de oefening. 

Scenario

De gespecialiseerde diensten komen in actie na een fictieve melding van een ‘verdacht’ pakje in het stadion. Mogelijk is de inhoud zelfs een chemische stof. De EODD is gespecialiseerd in het opsporen, identificeren en opruimen van explosieven. Het gaspakkenteam van het LTFO is gespecialiseerd in het sporenonderzoek bij incidenten met chemische, biologische, radiologische en nucleaire middelen. Beide teams hebben beschermende kleding die het mogelijk maakt dat ze onder dergelijke omstandigheden hun werk kunnen doen. Het belangrijkste doel van deze oefening is de samenwerking onder moeilijke omstandigheden op een vreemde locatie.  

Een brandweereenheid – die onderdeel uit maakt van het LTFO -  richt een ‘wasstraat’ in waarin de beschermende kleding en apparatuur die op de ‘plaats delict’ mogelijk is blootgesteld aan een besmetting wordt schoongemaakt.

Realistisch

Overheidsdiensten oefenen regelmatig zo realistisch mogelijk met elkaar op allerlei locaties met als doel goed voorbereid te zijn op eventuele echte calamiteiten.

Bekijk al het lokale nieuws van Esp

Politie, Defensie en brandweer oefenen in PSV-stadion

Meer meldingen in deze omgeving

Onroerend goed
Woensdag 28-1-2026
Esp 108-A, 5633AA Eindhoven

Faillissement
Woensdag 21-1-2026
Esp 252, 5633AC Eindhoven

Faillissement
Woensdag 21-1-2026
Esp 252, 5633AC Eindhoven

Faillissement
Woensdag 21-1-2026
Esp 252, 5633AC Eindhoven

Nieuw bedrijf
Januari 2026
Esp 118, 5633AA Eindhoven

112 melding
Zondag 18-1-2026 om 16:00
ESP, Eindhoven

Faillissement
Maandag 22-12-2025
Esp 220, 5633AC Eindhoven

Faillissement
Maandag 1-12-2025
Esp 310, 5633AE Eindhoven

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Esp

Instellen

Meer nieuws in Esp

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement