Hennepplantage ontdekt in woning

Dinsdag 5 maart 2013 17:23 uur

Oosterstraat Enschede

Drugs

Ontvang updates voor Landelijk gebied en kernen

Enschede - Na een melding trof de politie op maandag 4 maart omstreeks 12.00 uur een in werking zijnde hennepkwekerij aan op de Oosterstraat in Enschede.

De kwekerij bestond uit 182 hennepplanten.

De planten en de apparatuur zijn vernietigd. Daarnaast werden sporen van een eerdere oogst aangetroffen. In verband daarmee nam de politie onder andere een stereo-installatie en een auto in beslag. De elektriciteit in de woning was op zeer gevaarlijke wijze aangepast. Hierdoor was er sprake van groot brandgevaar. De bewoner van de woning, een 36-jarige man uit Enschede, is door de politie aangehouden en voorgeleid aan justitie.

Hennepkweken: illegaal, strafbaar en gevaarlijk

Het kweken van hennep is illegaal en strafbaar. Daarnaast is het gevaarlijk zowel voor uzelf als voor de omgeving. Voor hennepteelt wordt vaak gebruik gemaakt van illegaal afgetapte stroom en installaties die slecht zijn aangelegd. Daarom levert dit een ernstig gevaar op voor de brandveiligheid. Ook kan schade aan woningen ontstaan door lekkages, stank en schimmelvorming.

U kunt een hennepkwekerij herkennen aan bijvoorbeeld: electriciteitsproblemen in de buurt, afgeplakte ramen, stank / vocht / schimmel / lekkages in of rondom de woning of licht dat constant brandt.

Hennepkwekerijen vormen een gevaar voor hun omgeving, mogelijk dus ook voor u. Hebt u overlast van een hennepkwekerij of vermoedt u dat er bij u in de buurt gekweekt wordt? Bel de politie: 0900-8844, of meld het bij Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000.

Bekijk al het lokale nieuws van Landelijk gebied en kernen

Hennepplantage ontdekt in woning

Meer meldingen in deze omgeving

Binnenkijken bij
Vrijdag 28-8-2026
Dorpsstraat 73, 7524CE Enschede

Binnenkijken bij
Vrijdag 28-8-2026
Rotertkamp 20, 7524BN Enschede

Binnenkijken bij
Vrijdag 28-8-2026
Rutbeekweg 43, 7546PR Enschede

Nieuw bedrijf
Augustus 2026
Brandemaatweg 107, 7524PC Enschede

Nieuw bedrijf
Augustus 2026
Dirk Papestraat 25, 7548AP Enschede

Binnenkijken bij
Donderdag 27-8-2026
Veldhaarweg 30, 7546RJ Enschede

Binnenkijken bij
Dinsdag 25-8-2026
P.H. ter Meulenplantsoen 8, 7524CA Enschede

112 melding
Maandag 24-8-2026 om 18:51
Eulderinkweg, 7547PR Enschede

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Landelijk gebied en kernen

Instellen

Meer nieuws in Landelijk gebied en kernen

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement