Zondag 2 oktober 2016 10:52 uur
Smedestraat Haarlem
Ontvang updates voor Centrum
Haarlem - De politie hield in de vroege ochtend van zaterdag 1 oktober, rond 5 uur, drie mannen van 21, 27 en 30 jaar, uit Haarlem aan wegens geweld tegen de politie.
Agenten waren op de kruising Kruisstraat met de Smedestraat. Ze waren bezig met het verplaatsen van een hek toen de 27-jarige Haarlemmer in discussie ging met een van de agenten. Hij gedroeg zich zeer recalcitrant en sloeg plotseling een van de agenten. Er ontstond een worsteling. Een tweede en derde verdachte bemoeiden zich ermee en zochten ook de confrontatie op met agenten. Een agent raakte behoorlijk gewond aan een van zijn handen en een andere agent liep hoofdletsel op. Een verdachte liep gezichtsletsel op. Alle drie de verdachten zijn meegenomen naar het politiebureau voor verhoor en in verzekering gesteld.
Geweld tegen politie en hulpverleners
De politie vindt agressie en geweld tegen haar medewerkers onacceptabel. Politiebeambten hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Met wederzijds respect. Agressie of geweld, in welke vorm dan ook, tegen medewerkers wordt niet getolereerd. Dit geldt voor iedereen die bij de politie werkt: agenten, rechercheurs, medewerkers van de meldkamer, baliemedewerkers en medewerkers van ondersteunende afdelingen.
2016219938/2016219943/2016219938
Bekijk al het lokale nieuws van Centrum