Dinsdag 30 december 2025 09:56 uur
Margrietlaan Rijnsburg
Brand
Ontvang updates voor Valkenburgerweg
Een groep jongeren heeft maandagavond 29 december op de Margrietlaan voor onrust gezorgd. Ze staken zwaar vuurwerk af, zetten kerstbomen in brand en richtten vuurwerk op agenten. Tien jongeren zijn aangehouden.
De politie kreeg tegen 20.00 uur de melding dat een grote groep jongeren zwaar vuurwerk aan het afsteken was en kerstbomen in brand aan het steken waren. Toen de politie ter plaatse was, begonnen jongeren hun vuurwerk op agenten te richten.
Tien jongeren aangehouden
Tien jongeren uit Rijnsburg zijn aangehouden voor verstoring van de openbare orde. Het gaat om acht minderjarigen en twee 19-jarigen. Twee van de aangehouden verdachten kregen daarnaast een bekeuring omdat zij zich niet konden legitimeren
Geweld tegen politieambtenaren (GTPA)
De politie vindt agressie en geweld tegen haar medewerkers of andere hulpverleners onacceptabel. Politiebeambten hebben een verantwoordelijke rol in de samenleving en moeten zonder te worden gehinderd hun werk kunnen doen. Met wederzijds respect. Agressie of geweld, in welke vorm dan ook, tegen medewerkers wordt niet getolereerd. Politie en justitie hanteren hier dezelfde aanpak: aangiftes worden altijd opgenomen, daders worden met prioriteit door het Openbaar Ministerie voor de rechter gebracht, en tegen de daders wordt een driemaal zo hoge straf geëist.
Bekijk al het lokale nieuws van Valkenburgerweg