Aanhouding in onderzoek naar overvallen

Woensdag 4 maart 2026 16:16 uur

Oranjestraat Noord-Scharwoude

Diefstal

Ontvang updates voor Noord-Scharwoude

De politie heeft woensdag 25 februari een 38-jarige inwoner van Amsterdam aangehouden op verdenking van onder andere het medeplegen van een overval op een woning aan de Oranjestraat in Noord-Scharwoude. De overval vond plaats op 22 juli 2021. Eén van de betrokken bewoners is daarbij beschoten in de borst en heeft dat ternauwernood overleefd. Er was sprake van meerdere vluchtende verdachten. Deze overval maakt deel uit van een reeks overvallen in Noord-Holland in 2020-2021, waarvoor al meerdere verdachten zijn aangehouden, vervolgd en veroordeeld. Niet in alle onderzoeken is tot op heden volledig zicht verkregen op alle daders. Er zijn in de reeks van zeven overvallen zes verdachten veroordeeld waarbij de vier hoofdverdachten gevangenisstraffen hebben gekregen tussen de 20 jaar en 29 jaar, en twee verdachten voor een enkele overval gevangenisstraffen van respectievelijk 6,5 en 3 jaar en negen maanden.

De nu aangehouden verdachte wordt ook verdacht van overvallen op woningen in De Goorn, Avenhorn en Dreumel (gemeente West Maas en Waal, Gelderland).

  • In de Goorn (gemeente Koggenland) vond op 8 augustus 2020 een gewapende overval plaats. Een ouder echtpaar is daar in hun boerderij bedreigd en ernstig mishandeld. Eén van de bewoners is hierbij vlak langs zijn oor geschoten;
  • In Avenhorn vond een gewapende woningoverval plaats op 7 januari 2021. De verdachten gebruikten ook hier een vuurwapen, de bewoner raakt zeer ernstig gewond door een schotwond in haar nek;
  • En bij de woningoverval in Dreumel op 30 december 2020 werd een auto gestolen van de bewoners, net als een grote som geld en sieraden.

Doorzoeking

Bij een doorzoeking in de woning van de verdachte zijn meerdere goederen inbeslaggenomen, waaronder meerdere telefoons, geld en horloges. Deze horloges zijn mogelijk ontvreemd tijdens andere overvallen. Ook is een vuurwapen aangetroffen. De politie zet het onderzoek voort.

Oproep

Mocht u meer informatie hebben over één van deze overvallen, als getuige, spijtoptant of verdachte, het is nooit te laat om dat te delen met de politie. Dat kan bijvoorbeeld anoniem via het team Nationale Inlichtingen, 088-6617734. Via het Team Nationale Inlichtingen (TNI) kunt u op een veilige manier en anoniem informatie delen met de politie. Dit noemen we ‘vertrouwelijk informatie delen’. Misschien weet u iets over een misdrijf of over georganiseerde criminaliteit. U kunt de samenleving veiliger maken door dit aan de politie te vertellen. U kunt TNI bereiken door te bellen naar: 088 - 661 77 34. Als uw informatie geschikt is, zet het TNI uw informatie vervolgens door naar Team Criminele Inlichtingen (TCI) of Team Bijzondere Getuigen (TBG). Al deze teams zorgen ervoor dat niemand anders komt te weten dat u informatie deelt met de politie. https://www.politie.nl/onderwerpen/team-nationale-inlichtingen.html

Maar ook de gebruikelijke kanalen zijn meer dan bereid uw informatie aan te horen. Anoniem via Meld Misdaad Anoniem of rechtstreeks via de Opsporingstiplijn 0800-6070 of via de bijgevoegde formulieren.

Bekijk al het lokale nieuws van Noord-Scharwoude

Aanhouding in onderzoek naar overvallen

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
Maart 2026
2e Industriestraat 24, 1723LG Noord-Scharwoude

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Kroosakker 15, 1723BA Noord-Scharwoude

112 melding
Donderdag 12-3-2026 om 21:02
De Mossel, Noord-Scharwoude

112 melding
Donderdag 12-3-2026 om 14:48
Frederik Hendrikstraat, Noord-Scharwoude

112 melding
Donderdag 12-3-2026 om 12:14
De Mossel, Noord-Scharwoude

112 melding
Donderdag 12-3-2026 om 08:23
De Mossel, Noord-Scharwoude

Binnenkijken bij
Donderdag 12-3-2026
Rosmolen 1, 1723CT Noord-Scharwoude

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Spoorstraat 152, 1723NG Noord-Scharwoude

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Noord-Scharwoude

Instellen

Meer nieuws in Noord-Scharwoude

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement