Fatbikecontrole Leiden

Vrijdag 1 mei 2026 15:24 uur

Rijndijk Leiden

Diefstal

Ontvang updates voor Kloosterhof

De politie heeft donderdagavond 30 april in de Stevenshof en het centrum van Leiden een fatbikecontrole uitgevoerd. Met de verkeersactie wil de politie de overlast van fatbikes en scooters aanpakken.

De politie heeft op drie locaties gecontroleerd, op de kruising Helena Verburgstraat met de Rijndijk, de Lammermarkt en het Levendaal. Agenten controleerden met een lasergun op snelheid, op andere overtredingen en schreven waar nodig bekeuringen uit.

De resultaten

In totaal zijn er tientallen fatbikes en snor-/bromfietsen gecontroleerd. Er zijn 39 bekeuringen uitgeschreven, voor onder andere rijden onder invloed, rijden zonder en met een ingevorderd rijbewijs. Zeven eigenaren van een fatbike zijn bekeurd voor snelheid. Daarnaast zijn er ook boetes uitgeschreven voor het gebruik van een telefoon in het verkeer of niet de juiste rijrichting volgen. Ook zijn er twee fatbikes in beslag genomen die niet aan de voorschriften voldeden en is er een gestolen fatbike in beslag genomen. Daarnaast zijn er twee aanhoudingen gedaan voor een diefstal van een bromfiets op heterdaad.

Peter Heijkoop, burgemeester van Leiden, steunt de controle: ‘Leiden moet een stad zijn waar je veilig en prettig kunt lopen en winkelen. Fatbikes die met hoge snelheid door drukke straten rijden, zeker als ze zijn opgevoerd, passen daar niet bij. Ze brengen voetgangers, bezoekers en ook de bestuurders zelf in gevaar. In de stad houden we rekening met elkaar. Daarom is het goed dat de politie hierop controleert, zodat we samen onze straten veilig houden.’

Blijf overlast melden

Opgevoerde fatbikes veroorzaken overlast en onveilige situaties. De controle was een gezamenlijke aanpak vanuit de gemeente, buurtbewoners en politie. Het belangrijkste is dat men overlast blijft melden. Bel bij overlast de politie op 0900-8844 of anoniem naar 0800-7000.

Bekijk al het lokale nieuws van Kloosterhof

Fatbikecontrole Leiden

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Donderdag 25-6-2026 om 16:18
Elise van Calcarstraat, Leiden

112 melding
Woensdag 24-6-2026 om 11:38
Rijndijk, Leiden

112 melding
Woensdag 24-6-2026 om 11:35
Rijndijk, Leiden

Nieuw bedrijf
Juni 2026
Rijndijk 104, 2331AJ Leiden

112 melding
Maandag 22-6-2026 om 14:06
Reina Prinsen Geerligspad, 2331GV Leiden

112 melding
Maandag 22-6-2026 om 10:04
Hannie Schaftstraat, Leiden

112 melding
Maandag 22-6-2026 om 09:28
Hannie Schaftstraat, Leiden

Nieuw bedrijf
Juni 2026
Agatha van Alkemadestraat 21, 2331EG Leiden

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Kloosterhof

Instellen

Meer nieuws in Kloosterhof

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement