Twee jonge Hagenaars en Leidse aangehouden na woninginbraak

Zaterdag 4 januari 2014 22:44 uur

Esther de Boer-van Rijkstraat Leiden

Overval

Ontvang updates voor Schenkwijk

Leiden - De politie heeft zaterdagavond, 4 januari, twee Hagenaars van 15 jaar en een 18-jarige Leidse op heterdaad aangehouden na een inbraak in een woning aan de Esther de Boer-Van Rijkstraat. De politie was extra alert op inbrekers en heeft tijdens de surveillance ook een agent in burger ingezet.

De agent in burger was tijdens de surveillance vooral gericht op de drie verdachten omdat zij vermoedelijk aan meerdere inbraken in het gebied gelinkt kunnen worden. De agent had de signalementen van de verdachten en heeft enige tijd uitgekeken naar hen. Dit signalement dat door een burger met foto’s was vastgelegd en overhandigd was aan de politie werd in de briefing vertoond.

Omstreeks 20.15 uur zag de agent inderdaad de verdachten inbreken in de woning aan de Esther de Boer-Van Rijkstraat en heeft andere agenten gealarmeerd. Een derde persoon, een vrouwelijke verdachte, bleek op de uitkijk te staan. Met meerdere eenheden werden op strategische punten in de omgeving van de woning positie ingenomen om de pakkans te vergroten.

De drie verdachten vluchtten weg bij het zien van de politie, maar konden niet meer ontkomen aan de agenten. Een van de jongens moest worden gepepperd omdat hij verzet pleegde bij zijn aanhouding.

Bij de woning bleek een raam te zijn vernield om binnen te komen. De politie doet verder onderzoek naar de inbraak en naar de betrokkenheid van de verdachten bij andere inbraken.

Staat van Politie Alarm

Om de pakkans van bijvoorbeeld overvallers en inbrekers verder te vergroten – en dan met name in zogenoemde heterdaadsituaties, werkt de politie met een speciaal meldkamerprotocol. Onderdeel hiervan is de Staat van Politie Alarm (SPA) dat wordt afgekondigd. Zodra een SPA van kracht is, worden alle beschikbare politiemensen ingezet. De meldkamer positioneert hen op strategische plekken, zowel in de directe omgeving van de Plaats Delict als op wegen die de wijk, stad of regio uitleiden. Doel is om de verdachte(n) in te sluiten en hun de vluchtweg te blokkeren.

Bekijk al het lokale nieuws van Schenkwijk

Twee jonge Hagenaars en Leidse aangehouden na woninginbraak

Meer meldingen in deze omgeving

Binnenkijken bij
Dinsdag 24-6-2025
Maria Dermoûtpad 5, 2331HW Leiden

112 melding
Maandag 23-6-2025 om 13:17
Ommedijkseweg, 2331AT Leiden

112 melding
Donderdag 19-6-2025 om 12:16
Beppy Nooijstraat, Leiden

112 melding
Dinsdag 17-6-2025 om 12:28
Aagje Dekenstraat, 2331DS Leiden

112 melding
Zaterdag 14-6-2025 om 22:20
Annie van Eesstraat, 2331JR Leiden

112 melding
Zaterdag 14-6-2025 om 18:08
Carry van Bruggenweg, 2331HB Leiden

112 melding
Zaterdag 14-6-2025 om 18:07
Carry van Bruggenweg, 2331HB Leiden

112 melding
Zaterdag 14-6-2025 om 16:19
Henriëtte Roland Holststraat, 2331HA Leiden

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Schenkwijk

Instellen

Meer nieuws in Schenkwijk

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement