Vijf jongeren aangehouden voor betrokkenheid bij meerdere openlijke geweldplegingen in Leusden.

Dinsdag 21 april 2026 08:36 uur

De Grutterij Leusden

Mishandeling

Ontvang updates voor Hamershof

In de maanden februari t/m april kwamen meerdere aangiften binnen van geweld en overlast in Leusden. Vorige week zijn vijf jongeren uit Leusden aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij meerdere openlijke geweldplegingen.

Uit onderzoek van de politie is gebleken dat de jongens betrokken zijn bij openlijke geweldplegingen. Het gaat hierbij om drie minderjarige jongens en 2 jongens van 18 jaar, uit Leusden en Amersfoort. Drie jongens zijn aangehouden voor een vechtpartij aan de Grutterij op 21 februari en voor een mishandeling van een oudere man op 18 maart. Een van hen is alleen voor de vechtpartij aangehouden en de vijfde jongen wordt verdacht van betrokkenheid bij beide incidenten en nog een openlijke geweldpleging op 11 april.

Zij zijn op 11 en 13 april aangehouden en zullen zich op een later moment moeten verantwoorden voor de rechter.

Politie en gemeente hebben veel aandacht voor de overlast en de meldingen hierover in Leusden. Er wordt in het gebied extra gesurveilleerd en gecontroleerd. Daarnaast zijn de onderzoeken naar bovenstaande zaken nog niet afgerond en sluit de politie meerdere aanhoudingen niet uit.

 

Jeugdagenten of wijkagenten inzetten
Veel politie-eenheden hebben jeugdagenten. Dat zijn agenten die zich vooral bezighouden met jongeren. Jeugdagenten leggen contact met jongeren op straat, in winkelcentra, op scholen, in buurthuizen en op verenigingen en clubs. Zij proberen op tijd te signaleren als er problemen zijn, gaan met jongeren in gesprek als ze voor overlast zorgen en - als dat nodig is – schakelen ze andere instanties in om hen te helpen of te zorgen dat zij op het rechte pad blijven. Daarnaast hebben jeugdagenten intensief contact met Veilig Thuis, jeugdreclassering, gezinsvoogden en jongerenwerkers, maar ook met scholen, Halt, uitgaansgelegenheden en asielzoekerscentra. In politie-eenheden waar geen jeugdagenten zijn, neemt de wijkagent deze rol over. 

 

Melding maken
Ervaar jij overlast of is er sprake van ander geweld? Bel bij een levensbedreigende situatie altijd 112. Anders kan altijd aangifte gedaan worden bij een politiebureau bij u in de buurt of via het online meldformulier op politie.nl. Liever anoniem? Dat kan via meldmisdaadanoniem.nl

Bekijk al het lokale nieuws van Hamershof

Vijf jongeren aangehouden voor betrokkenheid bij meerdere openlijke geweldplegingen in Leusden.

Meer meldingen in deze omgeving


Binnenkijken bij
Donderdag 16-4-2026
De Kramershilt 39, 3831CP Leusden

Faillissement
Maandag 13-4-2026
't Plein 9, 3831CR Leusden

112 melding
Zaterdag 11-4-2026 om 16:31
't Erf, 3831NA Leusden

Binnenkijken bij
Vrijdag 10-4-2026
De Zeilmakerij 71, 3831CW Leusden

112 melding
Woensdag 8-4-2026 om 11:06
De Mulderij, 3831NV Leusden

112 melding
Woensdag 8-4-2026 om 11:06
De Mulderij, 3831NV Leusden

Binnenkijken bij
Maandag 23-3-2026
De Mulderij 5, 3831NV Leusden

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Hamershof

Instellen

Meer nieuws in Hamershof

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement