Politie waarschuwt voor Ierse klussers

Dinsdag 20 mei 2014 13:48 uur

Kronkelbaan Abbekerk

Oplichting

Ontvang updates voor Abbekerk

Abbekerk, West-Friesland - De politie waarschuwt voor Ierse klusjesmannen in de omgeving West-Friesland. Vanuit Abbekerk heeft de politie klachten van bewoners ontvangen. Zij moesten grote bedragen betalen voor klussen en waren niet tevreden met de uitvoering van de afgesproken werkzaamheden. Het is niet ondenkbaar dat zij ook andere dorpen in het gebied bezoeken. Het gaat om personen die aan de deur hun diensten aanbieden zoals het schoonmaken of renoveren van de gevel of dak, ophogen van de oprit of de voortuin en andere tuinwerkzaamheden.

Bewoners wordt verteld dat bijvoorbeeld hun dak onderhoud nodig heeft en vervolgens krijgen de gedupeerden hoge rekeningen gepresenteerd die contant betaald moeten worden. Veel bewoners betalen vooraf hoge bedragen, hebben geen kwitantie en weten ook niet exact met wie zij in zee gaan. Het werk wordt vaak niet afgemaakt. De politie adviseert om niet in zee te gaan met deze Engelssprekende (vaak Ierse) klussers, die vaak rijden in bestelbusjes.

Gedupeerden
Maandag in het begin van de avond kreeg de politie in Abbekerk een melding van een bewoner van de Kronkelbaan die vertelde dat hij was opgelicht door de Engelssprekende klusjesmannen. De bewoner was benaderd voor werkzaamheden aan zijn dak. Het ging om een bedrag van 2500 euro. De bewoner was niet tevreden met het geleverde werk waarop een verhitte discussie ontstond. Andere bewoners van de straat betaalden ook hoge bedragen van 900, 5000 en 10.000 euro voor werkzaamheden aan huis en tuin. Zij betaalden dit voordat het werk werd uitgevoerd. Ook zij hadden klachten over de kwaliteit van het werk. Twee Ierse mannen van 19 en 22 jaar uit Ierland zijn aangehouden wegens het niet bij zich dragen van een legitimatie. De onvrede over de geleverde werkzaamheden is geen strafrechtelijke zaak, maar een civiele kwestie. Omdat de politie vaker meldingen krijgt van onvrede of hoge rekeningen voor werk waarover de opdrachtnemers niet tevreden zijn, waarschuwt zij bewoners hiervoor.

Tips ter voorkoming van oplichting
De politie krijgt met enige regelmaat meldingen van deze klussende Engelssprekende klussers die slecht werk leveren voor te hoge prijzen. De politie adviseert niet in zee te gaan met klusbedrijven die aan de deur hun diensten aanbieden. Zoek zelf een bedrijf en maak goede schriftelijke afspraken over de omvang, kwaliteit en de prijs van het werk. Weet met wie u in zee gaat. Vraag bijvoorbeeld na of een bedrijf is ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Zoek op internet naar het bedrijf en check referenties. Op die manier verkleint u de kans aanzienlijk op teleurstelling of zelfs oplichting.

 

(2014057281)

Bekijk al het lokale nieuws van Abbekerk

Politie waarschuwt voor Ierse klussers

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Zaterdag 27-6-2026 om 14:20
Lijsterbeslaan, Abbekerk

112 melding
Zaterdag 27-6-2026 om 13:00
Parklaan, Abbekerk

112 melding
Vrijdag 26-6-2026 om 16:24
Plantsoenstraat, 1657EB Abbekerk

112 melding
Vrijdag 26-6-2026 om 10:54
Plantsoenstraat, Abbekerk

Nieuw bedrijf
Juni 2026
Zuideinde 4, 1657ED Abbekerk

112 melding
Woensdag 24-6-2026 om 09:26
Wipmolenstraat, 1657AT Abbekerk

112 melding
Dinsdag 23-6-2026 om 16:07
Burgemeester P. Kromplein, 1657AH Abbekerk

112 melding
Dinsdag 23-6-2026 om 09:43
Dorpsstraat, 1657AC Abbekerk

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Abbekerk

Instellen

Meer nieuws in Abbekerk

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement