Doorzoeking in lopend onderzoek vastgoedfraude Den Helder

Woensdag 13 december 2023 16:28 uur

Breedstraat Medemblik

Drugs

Ontvang updates voor Oude Stad

Medemblik - Op woensdag 13 december heeft bij een accountantskantoor aan de Breedstraat in Medemblik een doorzoeking plaatsgevonden in het kader van een langlopend onderzoek naar onder meer witwassen met vastgoed, valsheid in geschrifte en oplichting. De politie en de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) werken samen aan het onderzoek, onder leiding van het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

Eerder in dit onderzoek werden in oktober 2021 al drie woningen, een vastgoedbedrijf en een notariskantoor doorzocht. Destijds werden administratie en twee auto’s in beslag genomen en in februari 2023 werden twee personen, een 46-jarige man uit Julianadorp en een 48-jarige vrouw uit Den Helder, aangehouden op verdenking van witwassen. Deze personen zitten op dit moment niet meer vast. Wel is beslag gelegd op hun woningen. Vanwege de omvang van het onderzoek is nog niet bekend wanneer dit kan worden afgerond.
 
Samen tegen ondermijning
De politie en het Openbaar Ministerie werken samen met andere partijen tegen ondermijnende criminaliteit. Bij ondermijnende criminaliteit vervagen de grenzen tussen de onderwereld en de bovenwereld. Criminelen maken steeds meer gebruik van legale bedrijven, voorzieningen, instanties en adviseurs bij hun criminele praktijken. Bijvoorbeeld voor het witwassen van geld uit drugshandel of fraude. Door de samenwerking tussen verschillende overheidsinstanties, kunnen zij worden aangepakt met een mix van strafrechtelijke, fiscale en bestuurlijke maatregelen.

Bekijk al het lokale nieuws van Oude Stad

Doorzoeking in lopend onderzoek vastgoedfraude Den Helder

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 22:52
Graaf Florislaan, Medemblik

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 15:49
Breedstraat, 1671CB Medemblik

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 15:49
Breedstraat, 1671CB Medemblik

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 13:59
Graaf Florislaan, 1671EH Medemblik

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 13:59
Graaf Florislaan, 1671EH Medemblik

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 13:59
Graaf Florislaan, 1671EH Medemblik

112 melding
Maandag 2-2-2026 om 02:06
Westereiland, Medemblik

Binnenkijken bij
Vrijdag 30-1-2026
Bagijnhof 14, 1671CD Medemblik

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Oude Stad

Instellen

Meer nieuws in Oude Stad

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement