Woningen ontruimd na vondst granaten

Maandag 24 maart 2014 17:28 uur

Prins Bernhardstraat Smilde

Drugs

Ontvang updates voor Smilde-Centrum

Smilde - 25 woningen aan de Prins Bernhardstraat zijn maandag uit voorzorg ontruimd na de vondst van twee granaten.

De politie ging maandagmorgen deze woning binnen na een melding over een mogelijke hennepkwekerij. De 25-jarige bewoner was niet thuis. Op de bovenverdieping troffen agenten een hennepkwekerij aan met naar schatting 100 tot 200 planten.

Ook trof de politie twee granaten aan. Explosieven verkenners van de politie stelden na telefonisch overleg met medewerkers van de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) vast dat er bij ondeskundig gebruik gevaar bestond voor een explosie.

Granaten Smild

Uit voorzorg ontruimd

Daarop is de omgeving afgezet en is bewoners van 25 woningen in de directe omgeving gevraagd hun woning te verlaten. De bewoners die daar behoefte aan hadden zijn door de gemeente Midden-Drenthe opgevangen in een nabijgelegen café.

Medewerkers van de EOD kwamen naar Smilde en stelden vast dat het om twee (oefen)granaten ging die nog niet geëxplodeerd waren. De granaten zijn door de EOD afgevoerd. In het huis en de bijbehorende schuur zijn verder geen explosieven aangetroffen.

Wel vond de politie in de woning een aantal luchtdrukwapens. Deze zijn in beslag genomen en onderzocht wordt in hoeverre het bezit daarvan verboden is. De hennepkwekerij wordt op korte termijn ontruimd.

Tegen 16.00 uur is de omgeving weer vrijgegeven en konden bewoners terug naar huis. Er is telefonisch contact geweest met de bewoner. Hij meldt zich maandagavond op het politiebureau en wordt als verdachte gehoord over de kwekerij en het bezit en de herkomst van de verboden granaten.

Bekijk al het lokale nieuws van Smilde-Centrum

Woningen ontruimd na vondst granaten

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
April 2026
Tramweg 14, 9422BJ Smilde

Nieuw bedrijf
April 2026
Tramweg 14, 9422BJ Smilde

Nieuw bedrijf
April 2026
Evert Hendriksweg 26, 9422TB Smilde

Nieuw bedrijf
April 2026
Prins Clausstraat 80, 9422GP Smilde

Nieuw bedrijf
April 2026
Veenhoopsweg 42, 9422AC Smilde

Nieuw bedrijf
April 2026
Kruirad 15, 9422LN Smilde

112 melding
Dinsdag 7-4-2026 om 09:44
Wiekenas, Smilde

Binnenkijken bij
Maandag 6-4-2026
Suermondsweg 14A, 9422EE Smilde

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Smilde-Centrum

Instellen

Meer nieuws in Smilde-Centrum

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement