Donderdag 31 maart 2016 14:14 uur
Malvert NIjmegen
Drugs
Ontvang updates voor Malvert
NIjmegen - De politie heeft woensdag op vier adressen hennepkwekerijen geruimd. Het betrof twee locaties in de wijk Zwanenveld, één in de Malvert en een adres in de Aldenhof. Op het laatste adres werd een 44-jarige Nijmegenaar aangehouden. Hij wordt verdacht van overtreding van de Opiumwet. Over alle adressen waren bij de politie klachten binnen gekomen.
In de 45e straat Zwanenveld werden 121 planten aangetroffen en in de 73e straat Zwanenveld bleek er net te zijn geoogst. In de Malvert aan de 33e straat ging het om 61 planten en in de 21e straat van de Aldenhof werden 540 planten weggehaald. De politie heeft in alle gevallen de zaak in onderzoek en verwacht vandaag of morgen de andere bewoners ook nader aan de tand te kunnen voelen.
Wat is het gevaar van hennepteelt?
Mocht zich een hennepkwekerij bij u in de buurt bevinden, dan loopt u risico op brand door kortsluiting en lekkage. Criminelen die zich bezighouden met illegale hennepteelt gebruiken onderling veel geweld. De schade die de hennepteelt veroorzaakt is groot. Woningcorporaties en energiebedrijven draaien op voor de kosten veroorzaakt door lekkages, brandschade en illegaal afgetapte energie.
Wat doet de politie eraan?
De aanpak van de georganiseerde hennepteelt is een landelijke prioriteit voor de politie. Bij de aanpak is niet alleen de overheid betrokken. Ook bedrijven en verzekeraars doen er alles aan hennepteelt samen met de politie een halt toe te roepen.
Help mee hennepkwekerijen te bestrijden!
Ruikt u henneplucht en denkt u dat er een hennepkwekerij in uw buurt zit? Meld verdachte situaties, bel de politie via 0900-8844 of bel Meld Misdaad Anoniem, 0800-7000. Onderstaande punten kunnen wijzen op een hennepkwekerij:
2016127587 2016138328 2016119555
Bekijk al het lokale nieuws van Malvert