Rijgedrag verraadt Fransman, aangehouden voor de Opiumwet

Zaterdag 9 januari 2021 11:54 uur

Wilhelminakanaal Noord Oosterhout

Drugs

Ontvang updates voor Slotjes-Midden

Oosterhout - Een 22-jarige Fransman die als bijrijder in een auto zat, raakte vrijdag 8 januari 2021 zijn drugs en de auto waarin hij zat kwijt toen hij rond het middaguur door het rijgedrag van de bestuurder tegen de spreekwoordelijke lamp liep.

Surveillerende agenten zagen een auto slingerend over de A27 ter hoogte van Oosterhout rijden. De bestuurder van de auto had meerdere rijstroken nodig om zijn weg goed te kunnen vervolgen. Ze gaven de man een volgteken en zetten hem op het Wilhelminakanaal Noord aan de kant. In de auto rook het sterk naar hennep. De man, een 19-jarige Fransoos, moest meewerken aan een speekseltest, maar die was negatief, de man reed dus niet onder invloed van drugs. 
De agenten hadden de indruk dat er wel drugs in de auto lagen en vorderden de uitlevering van alle drugs. Daarop reageerde de bijrijder zenuwachtig. Hij bleek namelijk drugs bij zich te hebben: zo’n 40 gram hennep en ongeveer 50 gram hasj. De man is vervolgens aangehouden op verdenking van overtreding van de Opiumwet en meegenomen naar het politiebureau, waar hij een verklaring heeft afgelegd. De drugs zijn in beslag genomen.

Vendu

Bij verdere controle bleek dat op het Franse kentekenbewijs van de auto waarin het tweetal reed het woord ‘vendu’ stond, plus een datum in het najaar van 2020. ‘Vendu’ betekent ‘verkocht’. Bij verkoop van een voertuig wordt in Frankrijk altijd met pen het woord ‘Vendu’ plus de datum waarop het voertuig verkocht is op het kentekenbewijs geschreven. De nieuwe eigenaar heeft daarna 30 dagen de tijd om het voertuig op zijn of haar naam over te schrijven. Bij het overschrijven krijgt de nieuwe eigenaar een volledig nieuw, onbeschreven, kentekenbewijs. In dit geval is de auto dus verkocht, maar nooit te naam gesteld, oftewel op naam van de nieuwe eigenaar gezet, wat volgens de Wegenverkeerswet niet mag. De auto is voor nader onderzoek in beslag genomen.

Bekijk al het lokale nieuws van Slotjes-Midden

Rijgedrag verraadt Fransman, aangehouden voor de Opiumwet

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Slotjesveld 1, 4902ZP Oosterhout

Binnenkijken bij
Donderdag 26-3-2026
Voorstraat 11, 4902PL Oosterhout (NB)

Binnenkijken bij
Donderdag 26-3-2026
Loevensteinlaan 67, 4902WN Oosterhout (NB)

Binnenkijken bij
Donderdag 26-3-2026
Aurorastraat 8, 4902PX Oosterhout (NB)

112 melding
Maandag 9-3-2026 om 21:44
Harmoniestraat, 4902PZ Oosterhout

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Loevensteinlaan 10, 4902WV Oosterhout

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Loevensteinlaan 10, 4902WV Oosterhout

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Schaepmanlaan 22, 4902TH Oosterhout

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Slotjes-Midden

Instellen

Meer nieuws in Slotjes-Midden

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement