Hengelen wordt inbrekers fataal

Woensdag 5 maart 2014 07:56 uur

Caan van Necklaan Rijswijk

Inbraak

Ontvang updates voor Cromvliet

Rijswijk - Alertheid van een getuige in combinatie met doortastend optreden van de politie leidde er woensdag 5 maart toe dat drie verdachten in de cel zijn beland.

Een bewoner van de Caan van Necklaan belde om 04.00 uur direct de politie toen hij wakker werd van een geluid dat de man niet direct kon thuis brengen. Hij verkeerde in de veronderstelling dat iemand aan het krassen was en kennelijk daarbij probeerde zijn huis binnen te komen. De man durfde echter zelf niet te kijken en belde via 1 – 1 – 2 de politie. Agenten waren direct alert omdat de nacht ervoor in dezelfde straat al eerder was ingebroken, waarbij de inbreker(s) via het hengelen (met een draadijzer weten inbrekers via de brievenbus toegang tot de woning te verkrijgen) hadden ingebroken.

Politieagenten uit Rijswijk en Laak namen rondom de wijk strategische posities in en korte tijd later zagen zij dat vanaf de Caan van Necklaan een personenauto vertrok. In de auto zaten drie mannen in de leeftijd van 21, 26 en 29 jaar oud. Zij hadden allemaal antecedenten op het gebied van inbraken en hadden grote sporttassen bij zich, zaklantaarns en een soort van winkelhaak waarmee kan worden ‘gehengeld’. Zij zijn afkomstig uit Den Haag, Bunschoten-Spakenburg en Maassluis.

Hierop werden alle drie de verdachten aangehouden en ingesloten voor nader onderzoek. De auto waarin het drietal reed werd eveneens in beslag genomen.

Voorkom hengelen

De politie adviseert om ‘hengelen’ te voorkomen door altijd de deur op het nachtslot te doen. Daarmee kan via de 'hengelmethode' nimmer het slot met een stukje ijzer of omgebogen klerenhanger worden geopend en kan met een simpele handeling een hoop leed worden voorkomen.

Bekijk al het lokale nieuws van Cromvliet

Hengelen wordt inbrekers fataal

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Dinsdag 6-1-2026 om 18:27
Caan van Necklaan, Rijswijk

112 melding
Vrijdag 2-1-2026 om 03:36
Bilderdijklaan, Rijswijk

Nieuw bedrijf
Januari 2026
Broekslootkade 61, 2281TB Rijswijk

Nieuw bedrijf
Januari 2026
Caan van Necklaan 1, 2281BA Rijswijk

112 melding
Woensdag 31-12-2025 om 10:03
Cromvlietkade, Rijswijk

112 melding
Zaterdag 27-12-2025 om 19:32
Caan van Necklaan, Rijswijk

Nieuw bedrijf
December 2025
Beetslaan 31, 2281TE Rijswijk

Binnenkijken bij
Zondag 21-12-2025
Caan van Necklaan 23, 2281BA Rijswijk (ZH)

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Cromvliet

Instellen

Meer nieuws in Cromvliet

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement