Vuurwapen aangetroffen na melding ongeval

Woensdag 22 maart 2017 11:57 uur

Paradijske Drachten

Drugs

Ontvang updates voor De Swetten

Drachten - De politie heeft dinsdagavond een vuurwapen in beslag genomen aan het Paradijske. Er was een melding binnengekomen dat daar iemand met de scooter onderuit was gegaan.

In deze straat troffen agenten een man aan naast een scooter. Hij was niet aanspreekbaar en is met de ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De man, een 37-jarige inwoner van Drachten, bleek een geladen pistool bij zich te hebben. Ook had hij diverse soorten drugs bij zich, pillen en vermoedelijk GHB. Die zijn in beslag genomen.
In het ziekenhuis is een bloedproef genomen om vast te kunnen stellen of de bestuurder onder invloed was van drugs. De politie verhoort verdachte zo gauw hij daartoe in staat is. Dit verhoor betreft het ongeval, bezit en eventuele handel in drugs, en het in beslag genomen vuurwapen.

Onderzoek vuurwapen

Het pistool wordt volgens een vaste procedure nader onderzocht. Dat gebeurt door deskundigen van de politie, forensisch specialisten op het gebied van wapens, munitie en explosieven. Zij kijken of de herkomst van het wapen is vast te stellen en of het als vermist of gestolen is opgegeven.

Ook wordt een zogeheten hulsbodemvergelijkingsonderzoek gedaan. Dan wordt in een laboratoriumopstelling een proefschot gegeven met het wapen. Daarna zijn er hele specifieke kenmerken op de patroonhuls te vinden die uniek zijn voor dit wapen. Die gegevens worden vergeleken door een geautomatiseerd systeem, genaamd “IBIS”, met gegevens uit in een internationale databank, om zo na te gaan of dit wapen eerder is gebruikt bij een gepleegd misdrijf. Dat geldt specifiek voor schietincidenten waar geen wapen bij is aangetroffen.


Wapenbezit verhoogt de kans op ongelukken en geweld. Het is volgens de Nederlandse wet verboden om wapens te bezitten of te gebruiken. Alleen sportschutters of jagers mogen bepaalde wapens gebruiken; als zij over de juiste vergunning beschikken en zich houden aan de regels van de Wet wapens en munitie. In alle overige gevallen is wapenbezit en -gebruik strafbaar.
Op deze pagina leest u welke regels er gelden, hoe u een wapen- of jachtvergunning aanvraagt en waar u wapens kunt inleveren.

Bekijk al het lokale nieuws van De Swetten

Vuurwapen aangetroffen na melding ongeval

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
September 2026
Fruithof 9, 9201KV Drachten

Binnenkijken bij
Woensdag 23-9-2026
Oudeweg 212, 9201ES Drachten

Binnenkijken bij
Vrijdag 18-9-2026
Blauwverversregel 17, 9201EB Drachten

Nieuw bedrijf
September 2026
Stationsweg 21, 9201GG Drachten

Binnenkijken bij
Woensdag 16-9-2026
De Lange West 21, 9201CD Drachten

112 melding
Maandag 14-9-2026 om 00:56
Oliemolenstraat, 9203ZN Drachten

Nieuw bedrijf
September 2026
Stationsweg 19, 9201GG Drachten

112 melding
Zaterdag 5-9-2026 om 17:46
Oliemolenstraat, 9203ZN Drachten

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor De Swetten

Instellen

Meer nieuws in De Swetten

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement