Dinsdag 10 mei 2016 11:01 uur
Jaarbeursplein Utrecht
Diefstal
Ontvang updates voor Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Utrecht - Nadat er op 8 mei een insluiping was geweest in een woning aan het Pieterskerkhof, bleek de geïnstalleerde volgsoftware op twee gestolen telefoons en een tablet goed te werken. Het leidde de politie naar een verdachte die op dat moment op het Jaarbeursplein was.
Die ochtend werd de politie rond 08.00 uur gealarmeerd door een slachtoffer dat aangaf dat een insluiper twee mobiele telefoons en een tablet uit zijn woning aan het Pieterskerkhof had gestolen. Het slachtoffer kon op dat moment zien waar deze zich bevonden, omdat er speciale software op geïnstalleerd was. Agenten gingen naar het Jaarbeursplein en konden op aanwijzing van het slachtoffer een man aanhouden die de telefoons en de tablet bij zich had. De verdachte had nog meer spullen bij zich had die waarschijnlijk van diefstal afkomstig waren. De man, 42 jaar uit Poortugaal (Zuid-Holland), is meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. De gestolen goederen zijn in beslag genomen. De politie zet het onderzoek voort.
Wees alert op insluipers
Met het warme weer is het voor insluipers vaak het moment om actief te zijn. De politie adviseert om hier extra alert op te zijn. U zet ramen en deuren open, loopt even naar de buren en sluit niet af, of u gaat in uw voortuin werken en laat de achterdeur open staan, u hangt boven even een was op etcetera. De insluiper ziet zijn kans schoon en kan ongezien binnen enkele minuten waardevolle spullen van tafel of uit een lade grissen. Voorkómen is dus altijd beter!
Bekijk al het lokale nieuws van Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs