Vrijdag 27 maart 2026 16:01 uur
Driebergen
Diefstal
Ontvang updates voor Driebergen-Rijssenburg
Minister Van Weel (Justitie & Veiligheid) bracht donderdag een werkbezoek aan de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies (LO). Tijdens dit bezoek namen experts hem mee in de aanpak van cybercriminaliteit en sprak hij over de groeiende dreiging van digitale aanvallen. Zijn bezoek onderstreept het belang van dit werk voor de veiligheid van Nederland.
Tijdens het bezoek namen specialisten van o.a. Team High Tech Crime (THTC) de minister mee in hun dagelijkse praktijk en de ontwikkelingen binnen de cybercriminaliteit. Zo bezocht hij het team dat onderzoek doet naar de recente Odido-hack. ‘Cyberincidenten zoals deze komen steeds vaker voor, raken vitale infrastructuur en hebben directe impact op burgers. Van uitval van essentiële diensten tot persoonlijke schade. Dit zorgt voor ontwrichting in de maatschappij’, zegt Caroline Sander (Domeinleiding DHTEC).
Minister van Weel benadrukt het belang van het werk van THTC: ‘Bij mijn bezoek aan het team heb ik gezien hoe de politie bovenop de meest complexe vormen van cybercriminaliteit zit. De verschillende teams werken goed samen en bouwen stap voor stap aan één cyberpolitie.’
Cyberdreiging neemt toe en wordt complexer
Cyberaanvallen worden steeds geavanceerder en moeilijker te voorspellen, mede door technologische ontwikkelingen en de inzet van cybercrime als geopolitiek instrument. Niet alleen criminele netwerken, maar ook statelijke actoren spelen hierin een rol. Dit vraagt om voortdurende ontwikkeling van kennis en expertise. ‘Om effectief te kunnen blijven optreden is een brede, systematische aanpak nodig. Het is altijd belangrijk te reageren op incidenten, maar het is bovenal essentieel om het hele cybercriminele ecosysteem in kaart brengen en aan te pakken’, vertelt Caroline Sander tijdens het werkbezoek.
Samen werken aan nationale cyberaanpak
De politie werkt toe naar één nationale cyberpolitie en zet in op een centrale, datagedreven en intellignecegestuurde aanpak waarin publieke en private partners, nationaal en internationaal, intensief samenwerken. Minister van Weel: ‘De internationale samenwerking bij de politie is sterk. Dat is hard nodig, want cybercriminaliteit stopt niet bij de grens. Ook cybercriminelen moeten worden aangepakt.’ Patrick de Nijs, teamchef bij THTC, vult aan: ‘Alleen door onze krachten te bundelen, kunnen we echt impact maken.’
Operation Endgame is een goed voorbeeld van hoe internationale samenwerking en gerichte acties leiden tot concrete resultaten in de strijd tegen cybercriminaliteit. Endgame is een voortdurende operatie van maar liefst 14 landen en bestaat uit meerdere actieweken per jaar. Zo zijn er ruim 2600 domeinen overgenomen, meer dan 5 miljoen gestolen inloggegevens in beslag genomen en zijn er 28 internationale arrestatiebevelen en 17 aanklachten ingediend.
Bekijk al het lokale nieuws van Driebergen-Rijssenburg