Duizenden sms’jes verstuurd in onderzoek naar bedreiging burgemeester

Woensdag 16 mei 2018 14:29 uur

Retersbekerweg Klimmen

Bedreiging

Ontvang updates voor Retersbeek

Klimmen - De recherche heeft in het onderzoek naar de bedreiging van de burgemeester van de gemeente Voerendaal naar duizenden burgers een SMS (een afkorting voor Short Message Service) met oproep verstuurd.

De recherche doet nog altijd uitgebreid onderzoek naar de bedreiging van de burgemeester van Voerendaal. Om de zaak onder aandacht te brengen bij specifieke getuigen, heeft het rechercheteam woensdag een sms verstuurd naar ongeveer 4.500 telefoonnummers die in de omgeving van de plaats delict zijn geweest op maandag 26 februari jongst leden.

Inzet groeps-SMS
In eerdere fases is er technisch- en buurtonderzoek verricht door agenten en zijn door de politie getuigen via sociale media opgeroepen. In aanvulling daarop kiest de politie nu om dit ingrijpend opsporingsmiddel, de zogenoemde sms-bom of groeps-sms, in te zetten. Met toestemming van het Openbaar Ministerie zijn hiervoor bij de telecomproviders de 06-nummers opgevraagd van personen die rond het tijdstip van het incident in Klimmen of omgeving gebeld hebben.

In de SMS van 160 tekens worden burgers opgeroepen om eventuele informatie te delen met de politie en worden zij verwezen naar aparte informatiepagina op de website van de politie. Daar worden hen enkele gerichte onderzoeksvragen voorgelegd door het onderzoeksteam.

Bedreiging
Op maandag 26 februari 2018 werd de burgemeester van gemeente Voerendaal ter hoogte van de kruising Retersbekerweg - Putterweg – Beersdalweg in Klimmen met een vuurwapen bedreigd. Een gemaskerde persoon bedreigde die dag rond 9.30 uur op de Retersbekerweg, het slachtoffer die in zijn auto op weg was, met een wapen. Een rechercheteam onder leiding van een officier van justitie, is bezig met een grootschalig onderzoek. Op dit moment is nog niet duidelijk wat de aanleiding of het motief is voor deze bedreiging.

Getuigen
Heeft u geen SMS ontvangen, maar heeft u toch informatie over dit incident, dan kunt u contact opnemen met de politie op telefoonnummer 0900-8844. Anoniem bellen kan ook: 0800-7000.

Bekijk al het lokale nieuws van Retersbeek

Duizenden sms’jes verstuurd in onderzoek naar bedreiging burgemeester

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Maandag 21-7-2025 om 11:41
Retersbekerweg, 6343PJ Klimmen

112 melding
Zondag 6-7-2025 om 12:18
Retersbekerweg, 6343PJ Klimmen

Nieuw bedrijf
Maart 2025
Retersbekerweg 89, 6343PJ Klimmen

Nieuw bedrijf
Maart 2025
Retersbekerweg 77, 6343PJ Klimmen

Nieuw bedrijf
Maart 2025
Retersbekerweg 79, 6343PJ Klimmen

Nieuw bedrijf
Maart 2025
Retersbekerweg 58, 6343PL Klimmen

Nieuw bedrijf
Maart 2025
Retersbekerweg 32B, 6343PK Klimmen

Nieuw bedrijf
Maart 2025
Retersbekerweg 22, 6343PK Klimmen

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Retersbeek

Instellen

Meer nieuws in Retersbeek

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement