Heterdaadoefening met Burgernet geslaagd

Vrijdag 3 februari 2017 10:03 uur

Cicero Wijk bij Duurstede

Inbraak

Ontvang updates voor Verspreide huizen

Wijk bij Duurstede - Gisterenavond werd er een heterdaadoefening gehouden in wijk De Geer. De doelstelling van deze oefening was om de heterdaadkracht te verhogen en de samenwerking tussen burgers uit de wijk en de politie te bevorderen.

Omstreeks 19.00 uur startte de oefening met de melding dat er een woninginbraak plaats vond op de Cicero. Direct werden door de meldkamer meerdere politieauto's en agenten aangestuurd en tactisch in de omgeving neergezet.  Een politieheli kwam ter plaatse voor ondersteuning vanuit de lucht.

Tevens werd er direct een burgernetactie opgestart. Hierbij werden 324 burgernetdeelnemers bereikt. De deelnemers kregen via een spraak- of SMS bericht de melding, dat de politie in verband met een inbraak op de Cicero op zoek was naar twee verdachten. Hierbij werd vermeld dat het om een burgernetoefening ging.
 

Samenwerking
Agenten zagen één van de verdachten rennen waarop de achtervolging te voet werd ingezet. De verdachte werd uiteindelijk in een steeg - nabij de Tiberius - aangehouden. De inmiddels gearriveerde heli ondersteunde hierbij. Verschillende burgernetdeelnemers belden en gaven aanwijzingen door.

De agenten in de heli zagen de tweede verdachte, die zich had verstopt in de bosjes bij de Claudius. De collega's op de grond werden naar de juiste locatie 'gepraat', waarna ook deze verdachte kon worden aangehouden.

Beide verdachten konden, door een goede en snelle samenwerking tussen burger en politie, binnen dertig minuten worden aangehouden. Na afloop werd de oefening op het gemeentehuis nabesproken, waarbij ook de Burgernetdeelnemers waren uitgenodigd.

Bent u nog geen deelnemer aan Burgernet? U kint u aanmelden op Burgernet.nl. Samen maken we de wijk veiliger!

Bekijk al het lokale nieuws van Verspreide huizen

Heterdaadoefening met Burgernet geslaagd

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
Oktober 2026
Keulenaar 1, 3961NM Wijk bij Duurstede

Nieuw bedrijf
Oktober 2026
Weegmaat 33, 3961NN Wijk bij Duurstede

Binnenkijken bij
Zaterdag 17-10-2026
Wijkersloot 27, 3961MN Wijk bij Duurstede

112 melding
Vrijdag 9-10-2026 om 22:59
Lekdijk Oost, 3961MB Wijk bij Duurstede

Binnenkijken bij
Donderdag 8-10-2026
Graaf van Lynden van Sandenburgweg 305, 3962RB Wijk bij Duurstede

Onroerend goed
Donderdag 1-10-2026
de Langkamp 2-c, 3961MS Wijk bij Duurstede

Nieuw bedrijf
Oktober 2026
Weegmaat 23d, 3961NN Wijk bij Duurstede

112 melding
Zondag 20-9-2026 om 13:33
Sluis Noord, 3961ML Wijk bij Duurstede

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Verspreide huizen

Instellen

Meer nieuws in Verspreide huizen

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement