Eén op de vier kinderen gaat naar het voortgezet onderwijs zonder voldoende lees- en schrijfvaardigheden. Daarom vond woensdag in Amersfoort de regionale start plaats van de campagne 'Het begint met lezen'. Een dag eerder was in het Spoorwegmuseum in Utrecht de landelijke lancering van het voorleesproject. Presentatrice Wendy van Dijk las voor uit een boekje van Beertje Paddington, aan de kinderen op de buitenschoolse opvang Domino.
QUOTE: 16.21 - 16.52 Ja, de Domino... middag van te maken.
Het voorleespakket ondersteunt medewerkers in de kinderopvang om lezen bij kinderen te bevorderen. Ook helpt het hen om laaggeletterdheid bij ouders en collega's bespreekbaar te maken.
Daarnaast krijgen de medewerkers handvaten om de reacties van kinderen op verhalen en de inrichting van de leeshoek te bespreken. Wendy van Dijk heeft naar eigen zeggen al enige voorleeservaring.
QUOTE: 15. 57 - 18.46 Ja, wel een...een leuk verhaal
De mederwerkers van de kinderopvang houden contact met ouders om ze te helpen met leestips en laaggeletterde ouders te stimuleren hun taalvaardigheid te verbeteren.
communicatie@lezenenschrijven.nl
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl.
Perso(o)n(en) op de foto:
[
{
"field": "personen.persoon_naam",
"label": "Naam",
"value": "Wendy van Dijk"
}
]