Een halve bladzijde uit het tijdschrift Panorama, met foto's van Elisabethdorp in Amersfoort. Oorspronkelijk bijschrift: "Het Belgische dorp nabij Amersfoort. Even buiten Amersfoort is een dorp verrezen voor de Belgische geïnterneerden en hun gezinnen. Het geheel bestaat uit houten huisjes en geeft, zooals de foto's op deze pagina aantoonen, een gezelligen en gerieflijken indruk; er zijn kerken en een school, terwijl er zelfs gelegenheid is, hooger onderwijs te ontvangen. De foto's hierboven geven een panorama van het dorp.".
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van zaterdag 1 april 1916.Deze foto is gemaakt door [Onbekend].
Bijzonderheden:
Dit dorp in de Bokkeduinen aan de Barchman Wuytierslaan (na de spoorwegovergang rechtsaf) was bestemd voor de opvang van de vrouwen en kinderen van geïnterneerde Belgische militairen. Lit. o.a.: "Amersfoort zoals het was", p. 79 e.v.. Daar is ook een plattegrond van het dorp te zien.