Het Constantinianum, Daam Fockemalaan 10 en 12, Amersfoort. Het Eemlandcollege (na 1992 Het Nieuwe Eemland) is hier sinds 1968 gevestigd.
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van 1985.Deze foto is gemaakt door Visser, Janus.
Bijzonderheden:
Het Constantinianum, Daam Fockemalaan 10 en 12, Amersfoort, bestaande uit het Kruisherenklooster "Sint Helena" en de school "Constantijn College" uit 1952-1957. Het complex heeft over het algemeen twee bouwlagen en pannen schilddaken. Torens met ui-vormige bekroningen fungeren als verticale accenten. Het complex is een goed voorbeeld van de Delftse School in Amersfoort. Opvallend zijn de byzantijnse invloeden.
Gemeentelijk monument, na maart 2010 Rijksmonument. Architect: Jos Schrijvens.
Bij de invoering in 1968 van de Mammoetwet, die onder andere stimuleerde dat middelbare scholen open waren voor jongens en meisjes, fuseerde het Constantijn College voor jongens met het meisjeslyceum Onze Lieve Vrouwe ter Eem. De nieuwe school werd het Eemlandcollege gedoopt. De onderbouw werd gevestigd in het gebouw Ter Eem, de bovenbouw in het voormalige Constantijn College.