Bewoners van het Jongenshuis, internaat van het Leger des Heils, voor de villa Lisiduna aan de Emmalaan 18, hoek Prins Frederiklaan, Amersfoort.
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van 1905 - 1920.Deze foto is gemaakt door [Onbekend].
Bijzonderheden:
Uitg. Boekhandel v/h Leger des Heils.
In een artikel in de Amersfoortse Courant van 22 februari 1966 schreef de heer A.J. Bruynooge: "Op 31 oktober 1898 kocht jkhr L. Martens bezijden het Berghotel - aan de latere Emmalaan - voor bijna f. 18.000,= een terrein van 91 c.A. en liet daarop voor ongeveer f. 33.000,= zijn villa "Lisiduna" bouwen. Na zijn overlijden werd dit zeer fraaie huis op 21 april 1903 in veiling gebracht en ingezet op f. 21.000,=, doch niet gegund. Het werd 3 december 1903 uit de hand verkocht voor slechts f. 9.400,=. De heer P. van der Sluis bracht er 17 december 1904 zijn instituut, dat hij aanvankelijk had geopend aan de H. van Viandenstraat, in over. Weer later werd het huis gekocht door het Leger des Heils, dat er zijn Jongenshuis vestigde." Lees: Dagblad voor Amersfoort d.d. 10 Maart 1951, p. 5.