Locomotievendepot Amersfoort: van een tenderlocomotief van de serie NS 5500 worden de watervoorraden bijgevuld. De bufferbalk van de locomotief is getooid met een witte rand, wat inhoudt dat de foto tijdens de Tweede Wereldoorlog is genomen. De witte rand was noodzakelijk om de zichtbaarheid van de locomotieven en daarmee de veiligheid voor het personeel te vergroten in verband met de sterke verduisteringsregels tijdens de oorlogsjaren. De lantaarn rechts voor op de locomotief is verduisterd en laat slechts een smalle spleet licht door.
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van 1941 - 1945.Deze foto is gemaakt door Albers, Luud J.P..
Bijzonderheden:
Het locomotievendepot bevond zich bij de splitsing van de lijnen richting Amsterdam en Utrecht. De NS-serie 5500 omvatte 55 locomotieven en is in het eerste decennium van de 20e eeuw door de Hollandsche Spoorwegmaatschappij (HSM) besteld. In 1954 werden de laatste exemplaren buiten dienst gesteld.