Haven in de Eem, gezien in de richting van de Koppelpoort. Links pakhuis de Spijker, rechts de Kleine Koppel met de maalderij van J. van Nieuwenhuizen in het onderstuk van stellingmolen De Rijzende Zon.
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van 1905.Deze foto is gemaakt door Boekenoogen Sr., Gideon.
Bijzonderheden:
Uitgave G.B. De Spijker is hier te zien in zijn nieuwe gedaante. Rond 1900 werd hij namelijk afgebroken en vervangen door het huidige gebouw, dat in 1980 geheel werd gerestaureerd. Tot 1977 werd het gebruikt als meelpakhuis door graanhandel N.V. J.L. van Nieuwenhuizen, aan de overkant van de Eem (van der Neut). Lees o.a.: "Amersfoort Verleden Tijd" door B.G.J. Elias en P.C.B. Maarschalkerweerd, p. 63.