Speelweide met schommels in het Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg 4-6 in Soest (in de zomer van 1951, na de verbouwing).
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van 1951.Deze foto is gemaakt door [Onbekend].
Bijzonderheden:
Het Soester Natuurbad aan de Van Weerden Poelmanweg is gebouwd begin jaren ’30 in het kader van de werkverschaffing. Het bad is geopend op 17 juni 1933. Gedurende de 2e wereldoorlog is het natuurbad beschadigd en in verval geraakt. Tussen 1946 tot 1951 heeft het herstel van het natuurbad plaatsgevonden. In 1961 is het bad grondig gerenoveerd en kreeg daardoor meer het karakter van een openluchtzwembad (betonnen zwembassin, een wedstrijd-bad, een moderne duiktoren, etc.). Wegens exploitatieproblemen (het was niet meer kostendekkend) is het Soester Natuurbad uiteindelijk in 1990 gesloten. Tegenwoordig (2017) bevindt zich op de plek waar het Soester Natuurbad zich bevond het Golfpark Soestduinen en het Hilton Royal Park Hotel (respectievelijk Van Weerden Poelmanweg 8 en 4-6). Identificatie: 4741.