Bouwrijp maken van een terrein tussen de Dollardstraat en de Oude Soesterweg (nu Noordewierweg), waar de Rivierenbuurt zou komen. In het treintje met kiepkarren werd dertigduizend kubieke meter zand aangevoerd om het laaggelegen terrein op te hogen.
Deze foto is afkomstig uit de collectie van www.archiefeemland.nl en dateert van 1930.Deze foto is gemaakt door [Onbekend].
Bijzonderheden:
Oorspronkelijk bijschrift: "Te Amersfoort is men tusschen den Plantsoengordel en den Ouden Soesterweg bezig met het ophoogen van het terrein voor den bouw van woningen. Waar verleden jaar de koetjes nog lustig graasden is nu reeds een zandwoestijn geschapen. Niet minder dan 30.000 kubieke meter zand zijn voor deze ophooging, waarvan wij hier een beeld geven, noodig."