Een overzicht van prachtige historische foto's en ander oud beeldmateriaal gemaakt tussen 1750 en heden uit postcodegebied 3512XA.
Afbeelding van een tot de collectie van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht behorend beschilderd orgelluik afkomstig van de Jacobikerk.
Afbeelding van een kast, afkomstig uit de archiefkamer van de Domkerk (Domplein) te Utrecht. De kast is later opgenomen in de collectie van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht.
Afbeelding van een fragment van een tegelvloer, samengesteld uit een verzameling tegels afkomstig van de Domkerk van bisschop Adelbold. De tegels werden in 1924 tijdens restauratiewerkzaamheden aan de Domkerk (Domplein) gevonden en bevinden zich hier in het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht.
Afbeelding van een (beschadigde) zuil met teerlingkapiteel, afkomstig van de Domkerk van bisschop Adelbold te Utrecht. De zuil is na 1321 gebruikt als profielsteen in de doorgang van de Domtoren (Domplein) en bevindt zich hier in het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht.
Interieur van, vermoedelijk, het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht: fragment van de lijst van een koorvenster, afkomstig uit de Domkerk (Domplein).
Afbeelding van een sluitstuk, afkomstig van een venster in de Domkerk (Domplein) te Utrecht, in de collectie van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht
Interieur van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht: sluitstuk, afkomstig van een venster in de Domkerk (Domplein).
Interieur van, vermoedelijk, het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht: fragment van de kroonlijst van het koor, afkomstig uit de Domkerk (Domplein).
Interieur van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht: afbeelding van een, door een Westfaals meester in ca. 1370-1380 vervaardigde, Christus Salvator (?), afkomstig uit de Sint Salvator- of Oudmunsterkerk.
Interieur van, vermoedelijk, het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht: fragment van de kroonlijst, afkomstig van het koor in de Domkerk (Domplein).
Afbeelding van een hogel, afkomstig van een timpaan boven een venster in de Domkerk (Domplein), in de collectie van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht.
Afbeelding van een tot de collectie van het Centraal Museum (Agnietenstraat 1) te Utrecht behorende maquette van de oorspronkelijke torenwachterswoning in de Domtoren.
Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Lange Nieuwstraat en omgeving
Instellen
© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement XS SM MD LG