Een overzicht van prachtige historische foto's en ander oud beeldmateriaal gemaakt tussen 1750 en heden uit postcodegebied 7766AE.
Meester Jules G. Renardus klaar om de gasten voor een bruiloft te gaan uitnodigen: bruiloftsneugen. Hij vertrok vanuit het meesterhuis Europaweg 147 te Nieuw-Schoonebeek.
Op de boerderij aan de Europaweg 145 in Nieuw-Schoonebeek was een nichtje uit Slagharen Greta Juurlink op bezoek en staat hier op de foto met Johannes Hermannus (Harm) Bekel haar neefje.
De schoolkinderen en onderwijskrachten van de R.K. Gerardus Majella school in Nieuw-Schoonebeek verwelkomen de nieuwe pastoor M.N. van der Steele. Hij zit in het midden tussen de kinderen van de eerste klas. Deze kinderen droegen feestelijk bloemen met zich mee. Op de fotograaf J.B. (Ben) Schröer hoofdonderwijzer na staan ook de andere leerkrachten bij de groep. V.l.n.r.: Meester Jules G. Renardus, juffrouw T.M.W. (Trees) Levolger, Juffrouw H.A.J. (Ann) Schröer-Immens. De pastoor was in 1930 behalve pastoor ook voorzitter het schoolbestuur. Ook gaf de pastoor in die tijd Godsdienst les. Pastoor M.N. van der Steele is aangebleven tot 1939. Hierna is hij door de bisschop in Zutphen aangesteld waar hij in 1947 is overleden. Hij is begraven op het kerkhof in Nieuw-Schoonebeek. Zijn opvolger in Nieuw-Schoonebeek was pastoor Streppel. Hij wist wel waarom: "Hij wist het wel wat hij deed: terug te keren te midden van de zijnen, die hem altijd hadden gewaardeerd". En ook: "Zijn bezittingen schonk hij aan de parochie; zij werden ten verkoop aangeboden en zo hebben velen nog een aandenken aan hun geliefde pastoor". Zijn grafmonument staat nog altijd op het kerkhof en er wordt jaarlijk een mis voor hem opgedragen. Perpetuum, voor eeuwig.
In de tuin van het meesterhuis van de R.K. Gerardus Majella School te Nieuw-Schoonebeek werd op 30 oktober 1939 deze foto gemaakt van de buurkinderen Anna Catharina (Toos) Rozeman (geb. 5 mei 1931) en Maria Tecla (Marie) Tholen (geb. 27 augustus 1931).
De familie Schröer-Pieper uit Almelo op de foto met zijn broer en schoonzus Schröer-Immens. Op deze foto staat ook een broer van meester Renardus. De achtergrond van deze foto is de zijkant van het meesterhuis in Nieuw-Schoonebeek Europaweg 147. De bovenste rij van drie personen v.l.n.r. H.A.J. (Ann) Schröer-Immens, Bernardus Hermanus Joseph Schröer, Clara Maria Aleida (Marie) Schröer-Pieper en de tweede rijs v.l.n.r. Johannes Hendrikus Bernardus (Jan) Schröer, Max Renardus, Anna Maria Theresia (Ans) Schröer, Hermannus Wilhelmus (Willem) Schröer, M.G.B. (Bienie) Schröer, J.B. (Ben) Schröer.
Op 5 januari 1878 werd pastoor D. Huurdeman geboren in Hamersveld bij Amersfoort. Zijn priesteropleiding heeft hij gevolgd in Culemborg en Rijsenburg. In 1902 werd hij tot priester gewijd. Tot 1917 het jaar waarin hij tot pastoor in Nieuw-Schoonebeek benoemd werd heeft hij in drie andere parochies gewerkt. In Nieuw-Schoonebeek heeft hij gezorgd dat er een R.K. Lagere School geopend werd. Vanuit Nieuw-Schoonebeek heeft hij ook buiten zijn herderlijke opdracht veel kunnen doen voor Drenthe. Hij heeft het initiatief genomen om de de R.K. vereniging "Drenthe Vooruit" op te richten. Deze vereniging had als doelstelling gronden te ontginnen om het kleine boeren en tuinders een mogelijkheid te bieden een eigen bedrijf op te zetten. In 1927 werd gevierd dat pastoor D. Huurdeman 25 jaar geleden tot priester is gewijd. Op de foto genomen voor de pastorie in Nieuw-Schoonebeek aan de Europaweg 143, staat pastoor D. Huurdeman omringd door twee broers en zussen met hun echtgenoten en hun vader Johannes Huurdeman rechts-achter hem en deken J.G.G. Oosterbaan helemaal rechts op de foto.
Samen op de foto in de tuin van het meesterhuis aan de Europaweg 147 in Nieuw-Schoonebeek ter gelegenheid van hun Plechtige Communie Frederik Martinus (Frits) Anbergen, Hermannes Henricus Töller.
Voor de R.K. Lagere School Gerardus Majella aan de Europaweg 149 werd als de winter naderde een stuk land opgespoten met water en ontstond een prachtige ijsbaan midden in het dorp Nieuw-Schoonebeek. Aan het schaatsen zijn behalve de kinderen een commies, een onderwijzeres en de pastoor.
Deze gezinsfoto is gemaakt op de boerderij aan de Europaweg 177 in Nieuw-Schoonebeek en de samenstelling is het gezin Wubbels-Dirkes en een inwonende oom die imker was. Eerste rij v.l.n.r. Gerardus Hendrikus Bernardus Wubbels, Gerhardus Hermanus (Harm-oom) Schwieters en de tweede rij v.l.n.r. Anna Margaretha Schwieters en Anna Margaretha Wubbels-Dirkes en de kinderen v.l.n.r. Johan Herman (Jo) Wubbels, Hermannes Gerardus (Herman) Wubbels en Anton Heinrich (Toon) Wubbels. Hierna zijn nog 4 kinderen geboren.
Juffrouw H.A.J (Ann) Schröer-Immens hier gefotografeerd in de hoek van de achtertuin van het nieuwe meesterhuis aan de Europaweg 147 in Nieuw-Schoonebeek. Op de achtergrond staat de boerderij van de familie Tholen-Wolken die sinds september 1922 eigenaar zijn van deze boerderij.
Deze groepsfoto is gemaakt in Zaal Pieper aan de Europaweg 139 Nieuw-Schoonebeek. De reklameplaat aan de muur maakt reklame voor Amstelbier. Waarom deze foto gemaakt werd is niet zeker, mogelijk een politieke bijeenkomst van de K.V.P..
Dorpsgezicht bepalend huis aan de Europaweg 147 Nieuw-Schoonebeek in 1924 opgeleverd door de aannemer de gebroeders Derk en Geert Bügel uit Coevorden. Meester J.B. (Ben) Schröer poseert tussen bomen meer Oostelijk van zijn huis en het hondje is met hem meegelopen.
Juffrouw H.A.J. (Ann) Schröer-Immens aan de winnende hand in een sneeuwballen gevecht in de net aangelegde tuin van hun nieuwe meesterhuis in Nieuw-Schoonebeek Europaweg 147. De man op de grond is Max Renardus.
Omstreeks 1950 is er een militaire oefening geweest in Nieuw-Schoonebeek. Op de foto zien we een paar militaire voertuigen voor het speelveld van de Gerardus Majellaschool aan de Europaweg 145 Nieuw-Schoonebeek.
Karolus Francis Immens en dokter G.K. Idema op de foto in de tuin van het meesterhuis aan de Europaweg 147 in Nieuw-Schoonebeek.
Een kijkje in de prachtig aangelegde tuin rondom de pastorie van de R.K. Kerk St.Bonifatius aan de Europaweg 143, 7766 AE Nieuw-Schoonebeek.
Clara Maria Aleida (Marie) Schröer-Pieper op de foto met haar eerste kind Johannes Bernardus (Jan) Schröer. Gefotografeerd tijdens een bezoek aan haar familie in Nieuw-Schoonebeek. Zij woonde met haar man en kind in Almelo.
Omdat de fotograaf meester J.B. (Ben) Schröer hier op de foto staat met camera en statief in dit fraaie winterlandschap staat heeft hij waarschijnlijk hulp gehad van meester Jules G. Renardus. De families woonde schuin tegenover elkaar aan de Europaweg in Nieuw-Schoonebeek en hadden beiden fotografie als hobby.
In de tuin van het meesterhuis poseren juffrouw T.M.W. (Trees) Levolger en meester J.B. (Ben) Schröer. Hij gebruikte vaak zijn statief om zelfportretten te maken.
Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Nieuw-Schoonebeek
Instellen
© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement XS SM MD LG