Een overzicht van prachtige historische foto's en ander oud beeldmateriaal gemaakt tussen 1750 en heden uit postcodegebied 9988TD.
Op de voorgrond de QU 10
De koningin in Usquert op een z.g.n. werkbezoek, waarbij zij Noordpolderzijl en het aardappel-veredelingsbedrijf van de Avebe, Karna bezoekt. Ook de commissaris van de koningin, de heer Vonhoff en de burgemeester, de heer Kruize zijn veelvuldig op deze serie foto's te zien.
Tijdens een hevige storm sloeg een binnenvaartschip op de wal. Het opnieuw te water laten van het schip
Tijdens een hevige storm sloeg een binnenvaartschip op de wal. Hier wordt het schip opnieuw te water gelaten
Overzicht Noordpolderzijl
Een foto behorende bij een serie, die afkomstig is uit het archief van de voormalige gemeente Usquert. Het betreft de reconstructie van de haven
De gebouwen bij Noordpolderzijl.
Blik op de haven of 't Riet
Afgebeeld zijn de UQ 3 (linksvoor) en de UQ 19 Jantje van R. Torringa. De westbeschoeiing wordt verbeterd
De koningin in Usquert op een z.g.n. werkbezoek, waarbij zij Noordpolderzijl en het aardappel-veredelingsbedrijf van de Abebe, Karna bezoekt. Hier de koningin en de burgemeester de heer Kruize
Afgebeeld is de toen nog Duitse kotter “Jupiter” na de stranding op Simonszand in maart 1957. Aan boord twee jonge Duitse avonturiers. Eén van de twee, Wilhelm Heupke overleed na een poging om met het afgebeelde vlot (rechts) de vaste wal te bereiken. De tweede opvarend, Harold Albouts, bleef aan boord en kon gered worden. De foto is door één van beiden gemaakt. De man bij de mast is de 2e opvarende. De foto is gemaakt voordat er reddingsacties op touw werden gezet. Albouts werd gered door de gebroeders Krieno en Bé Meijer, met hun “Waddenzee”, het schip waarmee Rottumerplaat werd bevoorraad. Het schip is geborgen door de Gebroeders Meijer, gekocht van één van de ouders van beide opvarenden en vervolgens tot en met 1965 in de vaart geweest als garnalenkotter “Jupiter” UQ 9 van Krieno Meijer.
De koningin in Usquert op een z.g.n. werkbezoek, waarbij zij Noordpolderzijl en het aardappel-veredelingsbedrijf van de Avebe, Karna,bezoekt. Ook de commissaris van de koningin, de heer Vonhoff en de burgemeester, de heer Kruize zijn veelvuldig op deze serie foto's te zien.
Tijdens een hevige storm sloeg een binnenvaartschip op de wal. Het schip wordt opnieuw te water gelaten
Hier is zichtbaar hoe men de schepen tijdens eb droog liet vallen Afgebeeld de UQ 3 (linksvoor) en de UQ 19 Jantje van R. Torringa
Haven
Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Verspreide huizen in de nieuwe polders
Instellen
© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement XS SM MD LG