Woensdag 29 april 2020 om 22:01
Hillenraadstraat, Breda
Ontvang updates voor Ypelaar
Op woensdag 29 april 2020 om 22:00 uur is er een melding van een omwonende binnengekomen met betrekking tot de Hillenraadstraat te Breda. De melding zou zijn gedaan in verband met ontbrekende bebording.
Volgens de melder zouden o.a. auto's, motoren, vrachtauto's, bestelauto's en bromfietsen/scooters op de Hillenraadstraat zorgen voor een onveilige situatie voor voetgangers, fietsers, scootmobielen, overige voertuigen, snoorfietsers/scooters en electrische fietsen.
De klacht van de melder en/of Veilig Verkeer Nederland vind je hieronder.
Er wordt intensief en bijzonder hard gereden in de Mathenessestraat te Breda. Door zowel vracht- als autoverkeer. Het gaat om (tenminste) het gedeelde tussen de Croystraat en de Groot Ypelaardreef. Dit gedeelte van de Mathenessestraat ziet er, met al zijn asfalt en het ontbreken van hindernissen, uit als een verlepte landingsbaan. Vrijwel iedereen rijdt hier duidelijk veel te hard. En als je je aan de snelheid (30km/u) houdt, dan heb je goede kans om ingehaald te worden. Hetgeen bijdraagt aan de onveilige situatie voor buurtbewoners, spelende kinderen, fietsers en wandelaars. Na kantooruren fungeert de Mathenessestraat als race-track voor personen met een meer sportieve/opgevoerde auto, motor of nieuwe brommer/scooter. Hetgeen aanvullend ook nog geluidsoverlast oplevert. Gelukkig is de Mathenessestraat geen onderdeel meer van de OV-route voor bussen.. Mijn wens is om een win-win situatie te bewerkstelligen. Dat de gemeente Breda investeert in herinrichting, waardoor deze straat meer naar deze tijd gehaald word. Met minder asfalt, meer groen, verkeersborden, belijning en snelheid beperkende elementen. Misschien is er zelfs ruimte voor een fraaie fietsstrook. Al met al een verandering waardoor het meer vanzelfsprekend zal zijn om je (meer) aan het snelheidslimiet te gaan houden.
Bekijk alle 112 meldingen en klachten in Ypelaar