Man in Amsterdam opgepakt voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen

Woensdag 15 oktober 2025 14:43 uur

Samenwerking Amsterdam

Bedreiging

Ontvang updates voor Calandlaan/Lelylaan

De politie Rotterdam heeft op dinsdag 14 oktober in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam een 39-jarige man uit die stad aangehouden. Hij wordt verdacht van mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Bij een controle in een woning van de man in Amsterdam trof de politie twee vrouwen, van 26 en 35 jaar, uit Colombia aan die daar als sekswerker werkten. Voor het onderzoek zijn diverse telefoons, gegevensdragers en administratie in beslaggenomen. De actie was in samenwerking met de politie Amsterdam en Almere.

Het Rotterdamse Team Mensenhandel en Mensensmokkel kwam de verdachte in mei dit jaar op het spoor, nadat het in enkele panden in Rotterdam controles had uitgevoerd. Behalve in Rotterdam bleek hij ook woonruimte in Amsterdam en Almere te beheren. In deze woningen werden vrouwen uit voornamelijk Oost-Europa en Zuid-Amerika aangetroffen. Zij verdienden daar vervolgens geld als sekswerker.  Behalve een woning en bedrijfsruimte in Amsterdam werd ook in Almere een woning doorzocht. Hier werden geen sekswerkers aangetroffen.

Seksadvertenties
In veel gevallen worden de vrouwen vanuit het buitenland met een smoes naar Nederland gelokt. Eenmaal hier wordt in sommige gevallen hun paspoort afgenomen en worden zij gedwongen tot sekswerk. Via advertenties op sekswebsites worden vervolgens ‘reclame’ voor ze gemaakt. Niet alleen vrouwen zijn op die manier het slachtoffer, maar ook de aandacht voor jonge jongens en she-males lijkt toe te nemen.

Dag tegen de Mensenhandel
Op zaterdag 18 oktober is het de internationale Dag tegen de Mensenhandel. In de week daaraan voorafgaande besteedt de politie via social media aandacht aan seksuele en criminele uitbuiting. De aanhouding van de verdachte in Amsterdam laat zien dat seksuele uitbuiting onzichtbaar aanwezig. Door hier aandacht voor te vragen hopen we klanten bewust te maken en misstanden te melden.

Wat is mensenhandel?
Mensenhandel is een ernstig misdrijf en vormt een grove inbreuk op de menselijke waardigheid. Slachtoffers van mensenhandel verkeren vaak in schrijnende situaties waar zij zelf moeilijk uit kunnen ontsnappen. Mensenhandel wordt ook wel aangeduid als uitbuiting. We spreken van uitbuiting wanneer iemand wordt gedwongen bepaalde handelingen te verrichten, waar anderen voordeel uit halen.

Dwang kan op verschillende manieren plaatsvinden, bijvoorbeeld door fysiek geweld of bedreiging. Maar ook subtielere vormen van dwang komen voor, zoals het misbruik maken van iemands kwetsbare positie of van een feitelijk overwicht in een afhankelijke situatie.

Mensenhandel komt in verschillende vormen voor, waaronder:

  • seksuele uitbuiting
  • arbeidsuitbuiting
  • criminele uitbuiting
  • gedwongen orgaanverwijdering

Wat kun jij doen?
Omdat mensenhandel een complex en veelal ‘verborgen’ misdrijf is, is het belangrijk dat de politie zo veel mogelijk signalen van mensenhandel krijgt. Heb je als ouder, hulpverlener, leraar, vriend/vriendin informatie over mogelijke signalen van mensenhandel, dan kun je dit als volgt melden:

  • Indien er sprake is van spoed, bel dan direct 112
  • Bel 0900 - 8844 en vraag naar het Team Migratiecriminaliteit en Mensenhandel.
  • Gebruik het online meldformulier via de knop hieronder
  • Anoniem melden kan ook, via Meld misdaad anoniem

    Bekijk al het lokale nieuws van Calandlaan/Lelylaan

    Man in Amsterdam opgepakt voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen

    Meer meldingen in deze omgeving

    112 melding
    Zaterdag 18-10-2025 om 21:32
    Overleg, Amsterdam

    112 melding
    Donderdag 16-10-2025 om 14:50
    Hoekenespad, 1068HX Amsterdam

    Nieuw bedrijf
    Oktober 2025
    Geduld 8, 1068RJ Amsterdam

    Nieuw bedrijf
    Oktober 2025
    Samenwerking 7, 1068RN Amsterdam

    Politienieuws
    Woensdag 15-10-2025
    Samenwerking, Amsterdam

    Politienieuws
    Woensdag 15-10-2025
    Samenwerking, Amsterdam

    Binnenkijken bij
    Zondag 12-10-2025
    Hoekenespad 88, 1068HX Amsterdam

    Politienieuws
    Zaterdag 11-10-2025
    Samenwerking, Amsterdam

    Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

    Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Calandlaan/Lelylaan

    Instellen

    Meer nieuws in Calandlaan/Lelylaan

    Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
    Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

    © 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement