Plofkraak op afstortkluis van bank

Maandag 23 maart 2020 11:42 uur

Buyskade Amsterdam

Inbraak

Ontvang updates voor Buyskade e.o.

Amsterdam - Vannacht maandag 23 maart heeft rond 00.30 uur een plofkraak plaatsgevonden op een afstortkluis van een bank op het terrein van het Food Center Amsterdam aan de Jan van Galenstraat.

Onderdelen van de kluis zijn door de klap wel meer dan 50 meter wegblazen. De explosie veroorzaakte een groot gat in de muur ter hoogte van de afstortkluis. Vele ramen in de directe omgeving sneuvelden. Niemand raakte gewond.

Bij de ingang van het terrein zitten beveiligers en één van hen ging direct poolshoogte nemen om te zien wat er aan de hand was. De verdachten namen de benen en stapten op de Jan van Galenstraat op een gereedstaande motorscooter. De verdachten reden richting het centrum en bogen direct naar links over het voetgangers-/ fietsbruggetje richting de Buyskade.

Politiemensen waren binnen een paar minuten bij het Food Center Amsterdam aanwezig. Overige politiemensen hebben in de omgeving naar de verdachten en de vluchtmotor gezocht. De politie zette ook de directe omgeving van de bank af en een Teamleider Explosieven Veiligheid (TEV) heeft onderzoek gedaan. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ter plaatse gekomen. Dat is te doen gebruikelijk omdat er bij plofkraken vaak nog meer explosieven achterblijven. Dat bleek in dit geval niet zo te zijn. Forensisch specialisten hebben nader onderzoek gedaan en sporen veiliggesteld. Het onderzoek is in handen van het rechercheteam van District West.
 

Getuigenoproep

Heeft u informatie over deze plofkraak of beeldmateriaal dat hier betrekking op heeft, bijvoorbeeld het aan- en afrijden van de motorscooter, neem dan contact op met het rechercheteam van District West via 0900-8844. Als u de informatie digitaal wil melden of beeldmateriaal wil uploaden, kan dat ook via onderstaande link. Wilt u de informatie anoniem delen dan kan dat via 0800-7000.

Bekijk al het lokale nieuws van Buyskade e.o.

Plofkraak op afstortkluis van bank

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
November 2025
Van der Palmkade 88, 1051RG Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2025
Donker Curtiusstraat 38, 1051JL Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2025
Van Hallstraat 212C, 1051HL Amsterdam

Onroerend goed
Vrijdag 14-11-2025
De Kempenaerstraat 72-H, 1051CR Amsterdam

Binnenkijken bij
Vrijdag 14-11-2025
Schaepmanstraat 222, 1051JJ Amsterdam

Binnenkijken bij
Vrijdag 14-11-2025
Van Bossestraat 744, 1051KB Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2025
Buyskade 202, 1051ME Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2025
Van Hallstraat 703C, 1051JE Amsterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Buyskade e.o.

Instellen

Meer nieuws in Buyskade e.o.

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement