Grote milieucontrole op het water, het land en vanuit de lucht

Zaterdag 24 juni 2017 10:15 uur

Pleziervaart Arnhem

Ontvang updates voor Schuytgraaf-Noord

Arnhem, Oosterbeek, Valburg, Tolkamer, Doesburg - De milieupolitie in Arnhem-Noord heeft in nauwe samenwerking met Rijkswaterstaat Oost-Nederland op vrijdag 23 juni een grote milieucontrole gehouden in de uiterwaarden van de rivieren en in het gehele gebied tussen Oosterbeek, Valburg, Tolkamer en Doesburg. De controle werd gehouden samen met andere politiedisciplines, Boa’s (bijzondere opsporingsambtenaren) van verschillende gemeenten, de provincie, de Hengelsportfederatie Midden- en Oost-Nederland, brandweer Arnhem en de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).

Uniek was dat de controle gelijktijdig op het land, maar ook op het water en vanuit de lucht werd uitgevoerd. Het doel daarbij was: terugdringen en voorkomen van strafbare feiten die vallen onder de milieuwetgeving. Bedrijven, personen, vaar- en voertuigen zijn gisteren gecontroleerd. Op het water was de controle ‘breed’ gericht op de beroepsvaart en op de pleziervaart. Vanuit de lucht werd met een helikopter gescand op mogelijke overtredingen.

De controle is gehouden omdat met enige regelmaat overtredingen worden gepleegd, die het milieu direct of indirect kunnen schaden. Denk hierbij aan het stoken van een vuurtje in de uiterwaarden, illegaal picknicken, zwerfvuil verspreiden, lozingen door industrie in de wateren, illegale visserij en transport op het water en de weg zónder de vereiste documenten én met verkeerde lading, afvalopslag, mestopslag, zwemrecreatie etc.

Reslutaten actiedag

De controle startte vrijdagmiddag om 13.30 uur en eindigde om 21.30 uur. In totaal zijn er 20 overtredingen geconstateerd. Het ging hierbij om onder andere de volgende overtredingen: transport van ijzer zonder de vereiste documenten, mestvaalt niet juist geplaatst, niet vissen volgens de regels, grond toepassing met mogelijk asbest, geen reddingvesten op binnenvaartschip aanwezig hebben, dumpingen langs het water, personen die illegaal vertoeven langs de snelweg en visstroperij. Hiervoor kregen 6 personen een proces-verbaal. Voor de andere overtredingen zijn door deze diensten onderzoeken opgestart.

De heli vloog van 13.30-16.00 uur. Er zijn foto’s gemaakt en die zijn direct uitgekeken en daarop is onderzoek op de grond gedaan. Dat leverde bleek daarna, geen strafbaar feit op.
 

^JA

Bekijk al het lokale nieuws van Schuytgraaf-Noord

Grote milieucontrole op het water, het land en vanuit de lucht

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Staatsspoor 10, 6846GB Arnhem

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Kustvaart 83, 6846LC Arnhem

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Drielse Dobbe 24, 6846HL Arnhem

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Centraalspoor 27, 6846GE Arnhem

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Binnenvaart 23, 6846LB Arnhem

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Zeevaart 211, 6846LR Arnhem

Binnenkijken bij
Vrijdag 8-5-2026
Centraalspoor 44, 6846GH Arnhem

Binnenkijken bij
Dinsdag 5-5-2026
Laan van de Poolse Brigade 6, 6846ME Arnhem

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Schuytgraaf-Noord

Instellen

Meer nieuws in Schuytgraaf-Noord

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement