Twee verdachten aangehouden in onderzoek steekincident Groningen

Zaterdag 13 maart 2021 11:19 uur

Van Houtenlaan Groningen

Steekincident

Ontvang updates voor Helpman

Groningen - De Franse politie heeft zaterdagochtend 13 maart twee mannen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij het ernstige steekincident op woensdag 10 maart in Groningen. Twee agenten werden toen, tijdens een avondklokcontrole aan de Van Houtenlaan, plotseling aangevallen en verwond. Een van de agenten werd met zeer ernstige verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd.

Een Team Grootschalige Opsporing (TGO) heeft er de afgelopen dagen alles aan gedaan om zo snel mogelijk achter de identiteit en verblijfplaats van de verdachten te komen. In het onderzoek kwamen de twee verdachten naar voren, een 20-jarige man uit de gemeente Oldambt en een 32-jarige Amerikaans staatsburger zonder vaste woon- of verblijfplaats in Nederland. Het uitvoerige onderzoek heeft uiteindelijk geleid tot hun aanhouding.

Mede dankzij de samenwerking tussen het Fugitive Active Search Team (FAST) van Nederland, België en Frankrijk konden de twee verdachten zaterdagochtend in Noord-Frankrijk worden aangehouden.

Hulp van getuigen

Direct na het steekincident vroeg de politie in onder meer een Burgernetbericht de hulp van getuigen. Donderdagmiddag werden via een urgent politiebericht signalementen van de twee verdachten en foto’s van twee fietsen gedeeld die op de plaats delict werden achtergelaten. Mensen werd met klem opgeroepen hun informatie over de verdachten en het incident met de politie te delen. Donderdagavond publiceerde de politie camerabeelden van de twee verdachten.

Er werd volop getipt: vrijdagmiddag waren al ruim 50 tips bij de recherche binnengekomen. Uw informatie is waardevol gebleken in de opsporing van de verdachten. Mede hierdoor is de politie snel achter de identiteit van de verdachten gekomen. De politie wil dan ook iedereen die informatie heeft gedeeld van harte bedanken.

Overleveringsprocedure

De politie in Noord-Nederland is dankbaar dat het onderzoek na twee dagen tot dit resultaat heeft geleid. Met de aanhoudingen is het onderzoek niet afgerond, het TGO werkt hard verder aan de zaak. Er wordt een overleveringsprocedure gestart en het is op dit moment nog niet duidelijk hoe lang dit gaat duren. De politie heeft de beelden van de verdachten inmiddels van haar website verwijderd. Een ieder die de beelden heeft gedeeld wordt verzocht dit ook te doen.

Bekijk al het lokale nieuws van Helpman

Twee verdachten aangehouden in onderzoek steekincident Groningen

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
Mei 2025
Helper Westsingel 162a, 9721BE Groningen

Nieuw bedrijf
Mei 2025
Moddermanlaan 39, 9721GL Groningen

Nieuw bedrijf
Mei 2025
Van Houtenlaan 26, 9722GT Groningen

Nieuw bedrijf
Mei 2025
Jullensstraat 99, 9721BK Groningen

Nieuw bedrijf
April 2025
Helper Westsingel 80a, 9721BH Groningen

Nieuw bedrijf
April 2025
Van Iddekingeweg 73, 9721CB Groningen

Nieuw bedrijf
April 2025
Helper Oostsingel 42g, 9722AW Groningen

Nieuw bedrijf
April 2025
Verlengde Hereweg 47, 9721AE Groningen

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Helpman

Instellen

Meer nieuws in Helpman

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement