Recherche Helmond houdt 4 personen aan voor boilerroom- en helpdeskfraudes

Dinsdag 9 juni 2026 16:52 uur

Markt Helmond

Oplichting

Ontvang updates voor Centrum

De recherche hield vandaag 4 verdachten aan voor hun betrokkenheid bij een boilerroom- en bankhelpdeskfraude. Zij worden ervan verdacht dat ze meerdere personen voor aanzienlijke bedragen hebben opgelicht. Naast de aanhoudingen is er beslag gelegd op diverse bankrekeningen en cryptowallets.

Boilerroomfraude (ook bekend als beleggingsfraude) is een vorm van fraude waarbij slachtoffers meestal telefonisch benaderd wordt om te beleggen in bijvoorbeeld crypto. De oplichters beloven gouden bergen en enorme rendementen op het ingelegde geld.  Nadat het geld is overgemaakt, wordt het slachtoffer onder druk gezet om steeds meer geld te storten. In werkelijkheid investeren de oplichters het geld in fictieve aandelen of in waardeloze producten. In de meeste gevallen ziet de belegger zijn inleg nooit meer terug.

Bij bankhelpdeskfraude belt de oplichter zijn slachtoffer op en doet zich voor als bankmedewerker. De oplichter vertelt dat er vreemde dingen op de bankrekening gebeuren, zoals een verdachte overboeking. Vervolgens probeert hij het slachtoffer een onveilig gevoel te geven en flink onder druk te zetten om actie te ondernemen. Hierdoor wordt het slachtoffer uiteindelijk opgelicht.

Meerdere aanhoudingen door heel het land

In alle vroegte zij er vandaag in Helmond, Krimpen aan de IJssel, Rotterdam en Panningen 4 personen aangehouden. De fraudes werden mede gefaciliteerd door zogenaamde katvangers. Dit zijn personen die hun rekeningnummer en bankpas ter beschikking stellen aan oplichters. Zodra het geld op een bankrekening stond, werd dit snel weggesluisd naar andere bankrekeningnummers of naar een cryptowallet

Slachtoffers compenseren

Er is beslag gelegd op bankrekeningen, cryptowallets en kostbare spullen met als doel om de slachtoffers in een later stadium te compenseren. Ook zijn gegevensdragers, financiële administratie en bankpassen in beslag genomen.

Tips om jezelf te beschermen en boilerroom- en bankhelpdeskfraude te voorkomen:

  • Vul niet zomaar uw gegevens in op een website, maar zoek eerst op internet naar beoordelingen over de website of de organisatie.
  • Twijfelt u of u een oplichter aan de telefoon heeft? Ook bij lichte twijfel: verbreek de verbinding direct.
  • Zoek op internet naar gegevens van de organisatie waar u contact mee had.
  • Installeer geen software op verzoek van de beller.
  • Houd uw computer up-to-date.
  • Maak gebruik van een antivirusprogramma en een firewall
  • Informeer uw familie, vrienden en kennissen over deze oplichting en waarschuw hen.
  • Wees voorzichtig met waar u persoonlijke informatie achterlaat:
    • Zet uw telefoonnummer niet openbaar op websites als Marktplaats
    • Zorg ervoor dat foto’s en (familie) relaties niet voor iedereen te zien zijn op Facebook
    • Laat geen informatie achter op niet beveiligde websites

Bekijk al het lokale nieuws van Centrum

Recherche Helmond houdt 4 personen aan voor boilerroom- en helpdeskfraudes

Meer meldingen in deze omgeving

Binnenkijken bij
Zondag 27-9-2026
Oude Aa 31, 5701PZ Helmond

Binnenkijken bij
Zaterdag 26-9-2026
Kluisstraat 114, 5701KR Helmond

Nieuw bedrijf
September 2026
Markt 201, 5701RJ Helmond

Binnenkijken bij
Woensdag 23-9-2026
Zuidende 27A, 5701KX Helmond

Nieuw bedrijf
September 2026
Zuid Koninginnewal 56, 5701NT Helmond

112 melding
Vrijdag 18-9-2026 om 08:19
Watermolenwal, Helmond

Nieuw bedrijf
September 2026
Marktstraat 20, 5701RN Helmond

Nieuw bedrijf
September 2026
Zuid Koninginnewal 78, 5701NT Helmond

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Centrum

Instellen

Meer nieuws in Centrum

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement