Pizzabezorger overvallen in Leeuwarden

Maandag 7 november 2016 14:11 uur

Amelandshof Leeuwarden

Overval

Ontvang updates voor Hoek

Leeuwarden - De politie doet onderzoek naar de beroving van een 21-jarige pizzabezorger dat zondagavond heeft plaatsgevonden.

De koerier wilde een bestelling afleveren bij de voormalige kazerne aan de Amelandsdwinger in Leeuwarden. Hij werd daar opgewacht door twee onbekende mannen die zich buiten het gebouw bevonden waar de bestelling afgeleverd zou moeten worden. Volgens de mannen was de bestelling door hen gedaan. Zij bedreigden de koerier en wisten zo met het wisselgeld en de bestelling er vandoor te gaan. De koerier raakte hier niet bij gewond.

De eerste man was rond de veertig jaar oud, had een blanke huidskleur en droeg een trainings- of joggingsbroek, een donker vest en een donkere pet. Hij was ongeveer 1.85 meter lang. De tweede man was rond de vijftig jaar oud, had ook een blanke huidskleur en droeg een donkere jas. Hij was langer dan de eerste man.

De politie zoekt naar getuigen in deze zaak, of mensen die mogelijk meer informatie hebben. Berovingen als deze hebben een grote impact op slachtoffers en omstanders. De bestrijding van straatroven heeft dan ook hoge prioriteit bij de politie.

Zo heeft de politie maandag 7 november een 20-jarige man uit Leeuwarden aangehouden op verdenking van poging tot een straatroof in juni dit jaar. Een 25-jarige plaatsgenoot werd op 29 juni aan de Amelandshof in Leeuwarden bijna van een ring beroofd. Hij werd daarbij meerdere malen geslagen. De ring werd later op straat teruggevonden en aan de eigenaar teruggegeven. De 25-jarige wist nog een foto van de dader te maken toen deze ervandoor ging. Door nader onderzoek en met behulp van deze foto is de verdachte aangehouden. De 20-jarige is gehoord en weer in vrijheid gesteld. Hij blijft verdachte in deze zaak. Er wordt een proces-verbaal tegen hem opgemaakt.

Bekijk voor algemene informatie over straatroven en preventieadvies op de themapagina ‘Straatroof’. 

Bekijk al het lokale nieuws van Hoek

Pizzabezorger overvallen in Leeuwarden

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Zaterdag 4-4-2026 om 00:22
Hoeksterpad, Leeuwarden

Binnenkijken bij
Donderdag 12-3-2026
Tuinen 1, 8911KB Leeuwarden

Binnenkijken bij
Maandag 9-3-2026
Turfmarkt 42, 8911KT Leeuwarden

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Tuinen 29BV, 8911KC Leeuwarden

Onroerend goed
Zaterdag 7-3-2026
Koningsstraat 13, 8911KV Leeuwarden

Nieuw bedrijf
Maart 2026
Amelandsstraat 14, 8911KA Leeuwarden

Nieuw bedrijf
Februari 2026
Hoeksterpad 2b, 8911JW Leeuwarden

Nieuw bedrijf
Februari 2026
Turfmarkt 14, 8911KT Leeuwarden

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Hoek

Instellen

Meer nieuws in Hoek

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement