Ziet u een verdacht persoon bij een pinautomaat? Bel 112!

Woensdag 31 augustus 2022 15:40 uur

Contact Purmerend

Oplichting

Ontvang updates voor Baanstee en omgeving

Purmerend - De politie heeft afgelopen maandag 29 augustus een verdachte aangehouden voor meerdere gevallen van oplichting.

In drie gevallen in eind augustus werd een slachtoffer telefonisch benaderd door een man die opgaf medewerker van een bank te zijn. In het telefoongesprek vertelde hij dat hij de bankpassen en pincode wilde controleren. Nadien kwam een zogenaamde koerier thuis om die pinpassen op te halen. Vervolgens werd door een verdachte frauduleus gepind, waarbij in totaal ruim 5000 euro is buitgemaakt.

De politie stelde op korte termijn een onderzoek in naar deze fraudes. Uit onderzoek bleek steeds dezelfde verdachte verantwoordelijk te zijn. Tevens werd een kenteken bekend waarmee de verdachte zich verplaatste. Naar aanleiding van deze informatie kon de verdachte, een 25-jarige inwoner van Amsterdam, worden aangehouden en is inmiddels in verzekering gesteld. Hij wordt donderdag voorgeleid bij de rechter-commissaris. De politie zet het onderzoek voort.

De politie waarschuwt nogmaals iedereen dat een bank NOOIT zal vragen om een pinpas of een pincode. Zie ook https://www.politie.nl/informatie/hoe-gaat-de-oplichter-te-werk.html of https://www.veiligbankieren.nl/fraude/bank-aan-huis-oplichting/

En mocht u verdachte dingen zien, bijvoorbeeld als bij een pinmachine iemand vermomd staat te pinnen met capuchon, zonnebril en een mondkapje, bel gerust 112. Noteer vooral het kenteken van het voertuig waarmee de verdachte reist, kijk waar hij of zij heengaat. Zie ook https://www.politie.nl/informatie/in-welke-situaties-kan-ik-contact-opnemen-met-112.html

2022173738

Bekijk al het lokale nieuws van Baanstee en omgeving

Ziet u een verdacht persoon bij een pinautomaat? Bel 112!

Meer meldingen in deze omgeving

Faillissement
Donderdag 5-2-2026
Binnenzeestraat 24, 1446AB Purmerend

Nieuw bedrijf
Februari 2026
Ampèrestraat 43, 1446TR Purmerend

Nieuw bedrijf
Februari 2026
Pascalstraat 98, 1446TJ Purmerend

112 melding
Zondag 1-2-2026 om 23:54
Contact, Purmerend

Onroerend goed
Zondag 1-2-2026
Newtonstraat 77, 1446VS Purmerend

Onroerend goed
Vrijdag 30-1-2026
Ampèrestraat 56, 1446TS Purmerend

Onroerend goed
Zondag 25-1-2026
Impuls 21- 23, 1446WC Purmerend

112 melding
Woensdag 21-1-2026 om 13:26
Voltastraat, 1446VC Purmerend

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Baanstee en omgeving

Instellen

Meer nieuws in Baanstee en omgeving

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement