Twee aanhoudingen bij growshop tijdens integrale controle

Woensdag 8 april 2015 16:28 uur

Boerkensleen Roosendaal

Drugs

Ontvang updates voor Majoppeveld-Noord

Roosendaal - Tijdens een integrale controle van de politie en de gemeente Roosendaal bij een growshop aan de Boerkensleen zijn twee mannen aangehouden. Daarnaast zijn er diverse goederen die bestemd zijn voor de hennepteelt in beslag genomen.

Agenten en buitengewoon opsporingsambtenaren (BOA’s) van de gemeente Roosendaal gingen op woensdag 8 april het pand en een aanpandige loods binnen. Er zijn onder andere luchtfilters, lampen en afzuiginstallaties in beslag genomen. In totaal waren er twee vrachtwagens nodig om de materialen af te voeren. Twee Roosendalers (26 en 32 jaar) die op dat moment in het pand aanwezig waren zijn aangehouden.

Burgemeester Jacques Niederer: "Ik ben blij met de resultaten van deze zorgvuldig voorbereide en goed uitgevoerde integrale actie. Deze actie laat zien dat de verschillende overheidspartners samen een vuist maken tegen de ondermijnende criminaliteit in onze regio. Een georganiseerde overheid tegen de georganiseerde criminaliteit."

Wet strafbaarheidstelling voorbereidingshandelingen hennepteelt

Vanaf 1 maart 2015 is de Wet voorbereidingshandelingen illegale hennepteelt (growshops en andere facilitators) in werking getreden. De wet maakt via een wijziging in de Opiumwet alle handelingen die illegale hennepteelt voorbereiden en bevorderen strafbaar. Het gaat daarbij bijvoorbeeld om growshops of de handel in kant-en-klaar ingerichte kasten voor illegale hennepteelt. Maar het kan in specifieke gevallen ook gaan om facilitators als transport- en distributiebedrijven, verhuurders van loodsen en schuren en elektriciens, die illegale elektrische installaties aanleggen.

Taskforce Brabant-Zeeland

De actie sluit aan bij de bredere aanpak van de Taskforce Brabant-Zeeland om als overheid de ondermijnende criminaliteit een halt toe te roepen. Iedere interventie raakt en verstoort dit soort criminele samenwerkingsverbanden.

Bekijk al het lokale nieuws van Majoppeveld-Noord

Twee aanhoudingen bij growshop tijdens integrale controle

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
December 2025
Bredaseweg 223, 4705RN Roosendaal

Nieuw bedrijf
December 2025
Keulsveld 3, 4705RS Roosendaal

Nieuw bedrijf
December 2025
Schotsbossenstraat 1d, 4705AE Roosendaal

Nieuw bedrijf
December 2025
Schotsbossenstraat 1d, 4705AE Roosendaal

Nieuw bedrijf
December 2025
Keulsveld 17, 4705RS Roosendaal

Nieuw bedrijf
November 2025
Lage Zegge 8, 4705RM Roosendaal

Faillissement
Maandag 24-11-2025
Zwaanhoefstraat 12, 4702LC Roosendaal

Faillissement
Maandag 24-11-2025
Zwaanhoefstraat 12, 4702LC Roosendaal

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Majoppeveld-Noord

Instellen

Meer nieuws in Majoppeveld-Noord

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement