Namen en verhalen na coldcase-oproep Mariska Klompenhouwer

Vrijdag 1 mei 2026 12:00 uur

Lange Hilleweg Rotterdam

Moord, doodslag, overlijden

Ontvang updates voor Bloemhof

De politie in Rotterdam is onder de indruk en dankbaar voor de verhalen die afgelopen week door het publiek zijn gedeeld naar aanleiding van de oproep in de cold case Mariska Klompenhouwer. Sinds zondag 26 april vraagt het coldcaseteam opnieuw aandacht voor de zaak. In Rotterdam waren oproepen te zien op digitale schermen langs de weg, in social media-advertenties en ook werden er op straat flyers en armbandjes uitgedeeld. De dochter van Mariska Klompenhouwer was daar ook bij. Zij was 11 toen haar moeder precies 25 jaar geleden om het leven werd gebracht. Ook in Opsporing Verzocht en Bureau Rijnmond was er uitgebreid aandacht voor de zaak.

De zaak
Mariska Klompenhouwer is in de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 april 2001 door een onbekende persoon om het leven gebracht. Vermoedelijk is ze na het uitgaan aan de Lange Hilleweg bij iemand in de auto gestapt. Deze persoon is vermoedelijk haar moordenaar. De volgende ochtend werd Mariska dood gevonden op het parkeerterrein van Ahoy. De politie vroeg het publiek daarom onder meer of vrouwen in die periode in 2001 in Rotterdam-Zuid mogelijk ook door iemand in een auto waren meegenomen, of op een andere manier iets naars hebben meegemaakt dat doet denken aan de zaak van Mariska Klompenhouwer.

Nieuwe informatie
Meerdere vrouwen gaven gehoor aan de oproep en deelden, soms voor het eerst, wat ze hebben meegemaakt. Daarbij zijn ook namen genoemd. Het coldcaseteam is onder de indruk en spreekt diep respect uit voor deze tipgevers. Tipgevers zijn en worden er door het team over geïnformeerd dat er slachtofferhulp en zorg van het Centrum Seksueel Geweld beschikbaar is, ook nu vijfentwintig jaar later. Het coldcaseteam hoopt dat hierdoor nu ook meer vrouwen zich gesterkt voelen om naar voren te stappen en hun verhaal te doen. Die verhalen zijn nog ontzettend welkom en kunnen mogelijk van groot belang zijn voor het onderzoek. Ook andere tipgevers hebben zich gemeld met persoonlijke verhalen, vermoedens en ideeën over mogelijke daders. Ook deze informatie is erg waardevol.

Dochter Mariska
De dochter van Mariska Klompenhouwer is geroerd door het medeleven en de bereidheid van tipgevers om te vertellen wat ze hebben meegemaakt.  “Ik ben heel erg onder de indruk van wat deze oproep losmaakt. Of het nu wel of niet de gouden tip blijkt te zijn, ik ben iedereen heel dankbaar, dat ze de moeite hebben genomen om hun verhaal of informatie door te geven.”

Tips nog welkom
Naast persoonlijke ervaringen deelden ook meerdere tipgevers nieuwe informatie, bijvoorbeeld over de auto die vermoedelijk is gebruikt bij het misdrijf. Alle informatie zal door het coldcaseteam zorgvuldig worden uitgelopen. In totaal zijn er sinds zondag ruim 20 tips bij het team binnengekomen. Het coldcaseteam benadrukt dat meer informatie nog zeer welkom is. Tips doorgeven kan via de opsporingstiplijn, via Meld Misdaad Anoniem maar ook vertrouwelijk via het Team Nationale Inlichtingen.

Zie ook: https://www.politie.nl/gezocht/opsporingsbericht/2012/januari/07-maartje-mariska-klompenhouwer

Bekijk al het lokale nieuws van Bloemhof

Namen en verhalen na coldcase-oproep Mariska Klompenhouwer

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Vrijdag 1-5-2026 om 13:14
Groene Hilledijk, 3073AC Rotterdam

Politienieuws
Vrijdag 1-5-2026
Lange Hilleweg, Rotterdam

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Odastraat 18, 3073ZN Rotterdam

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Boekweitstraat 26A, 3073DB Rotterdam

112 melding
Donderdag 30-4-2026 om 15:36
Oostendamstraat, 3073NE Rotterdam

112 melding
Donderdag 30-4-2026 om 13:00
Putsebocht, 3073HR Rotterdam

112 melding
Woensdag 29-4-2026 om 23:16
Lange Hilleweg, Rotterdam

112 melding
Woensdag 29-4-2026 om 22:44
Lange Hilleweg, 3073BJ Rotterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Bloemhof

Instellen

Meer nieuws in Bloemhof

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement