Zicht op ‘blinde vlekken’ havengebied

Woensdag 2 april 2014 13:23 uur

Eemhavenweg Rotterdam

Mishandeling

Ontvang updates voor Eemhaven

Rotterdam - Politie, douane, DCMR, inspectie SZW en de Belastingdienst hebben dinsdag 1 april diverse bedrijven in de Rotterdamse haven bezocht om deze te controleren op onregelmatigheden. Daarbij was vooral aandacht voor bedrijven waar de toezichthouders nog weinig over weten, de zogenoemde 'blinde vlekken'.

In de Rotterdamse haven zijn verschillende toezichthouders actief. Deze partijen hebben elk hun eigen rol in de veiligheid van de haven. Maar voor alle partijen geldt dat goede contacten met de ondernemers in het gebied van groot belang zijn. Om hun informatiepositie te versterken, bezoeken de toezichthouders regelmatig ondernemers. Door een gezamenlijke controle uit te voeren, blijft de overlast voor bedrijven minimaal. Ook kunnen de toezichthouders profiteren van elkaars expertise.

Overtredingen

Tijdens de actie van dinsdag werd onder andere gecontroleerd op de mogelijke aanwezigheid van mistanden op fiscaal gebied, mogelijke smokkel bij in- uit- en doorvoer, milieudelicten en overtredingen van vreemdelingen- en arbeidswetgeving. De volgende bijzonderheden werden geconstateerd:

- Aan de Eemhavenweg bleek een bedrijfspand omgebouwd tot woning. Hierin verbleven een twintigtal Grieken en Bulgaren. De Inspectie SZW en Belastingdienst doen hier nader onderzoek naar.

- Aan de Chemieweg werden eveneens een aantal buitenlandse medewerkers aangetroffen. Eén van deze medewerkers bleek nog gezocht te worden door de Haagse politie voor een mishandeling. De verdachte is aangehouden en overgedragen aan de politie in Den Haag. Ook was aan de Chemieweg een Bulgaarse zzp-er aan het werk, die mogelijk te lang aan het werk was (9 maanden). De Inspectie SZW doet hier nader onderzoek naar.

- Bij een ander pand aan de Eemhavenweg constateerde de DCMR een opslag van gevaarlijke stoffen en zwerfafval. Op de Buitenhavenweg in Schiedam heeft de DCMR een aanschrijving verstrekt in verband met geen gekeurde blusmiddelen. Ook op de Nieuw Matheneserstraat constateerde de DCMR geen gekeurde blusmiddelen, een te kleine lekbak en was de vloer van de wasstraat niet vloeistofdicht.

Bij het merendeel van de gecontroleerde bedrijven werden geen onregelmatigheden aangetroffen.

Bekijk al het lokale nieuws van Eemhaven

Zicht op ‘blinde vlekken’ havengebied

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Woensdag 12-11-2025 om 12:59
Seattleweg, 3195ND Pernis Rotterdam

112 melding
Woensdag 12-11-2025 om 12:37
Seattleweg, 3195ND Pernis Rotterdam

112 melding
Vrijdag 7-11-2025 om 14:17
Bunschotenweg, 3089KC Rotterdam

112 melding
Vrijdag 7-11-2025 om 14:17
Bunschotenweg, 3089KC Rotterdam

112 melding
Woensdag 5-11-2025 om 13:50
Bunschotenweg, 3089KC Rotterdam

112 melding
Maandag 3-11-2025 om 08:27
Vondelingenweg, 3195NA Pernis Rotterdam

112 melding
Donderdag 30-10-2025 om 15:18
Eemhavenweg, 3089KG Rotterdam

112 melding
Woensdag 29-10-2025 om 09:26
Quarantaineweg, 3089KP Rotterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Eemhaven

Instellen

Meer nieuws in Eemhaven

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement