‘Inbreker' aangehouden tijdens oefening

Vrijdag 12 december 2014 13:11 uur

Nicolaas Maesstraat Woerden

Inbraak

Ontvang updates voor Schilderskwartier

Woerden - Bij een inbraakoefening die de politie donderdagavond 11 december in de schilderswijk hield, is een nepinbreker aangehouden. Bij deze realistische oefening vroeg de politie via Burgernet medewerking van de inwoners bij de opsporing.

De oefening startte met een Burgernetmelding met het signalement van een man (een politiemedewerker in burger die zich als inbreker voordeed) die verdacht werd van inbraak op de Jan Steenstraat. De verdachte rende weg richting de Nicolaas Maesstraat. De agenten die meededen aan de oefening in de wijk kregen dezelfde informatie. Veel Burgernetdeelnemers werden actief en spraken agenten aan met hun informatie. De ‘inbreker’ dook tijdens zijn vlucht een tuin in op de hoek Albert Cuypstraat/Nicolaas Maesstraat. Toen hij uit de tuin kwam, zag een agent hem en achtervolgde hem op de fiets door de steegjes. Op het dak van een schuur werd hij door een agent gevonden en aangehouden.

Bekeken

De politie oefent regelmatig werksituaties, maar de samenwerking met bewoners werd tot voor kort niet structureel geoefend. Na afloop werden de Burgernetdeelnemers uitgenodigd voor een nabespreking in de wijk. Vijftien enthousiaste deelnemers deelden daar hun ervaringen. Zowel de agenten als de nepinbreker kregen meer inzicht in de samenwerking met bewoners. Voor de 'inbreker' was het opvallend hoezeer hij zich in de gaten gehouden voelde. Een oplettende buurt is dus heel onprettig voor inbrekers. Bij de nabespreking bleek ook dat het bellen van 1-1-2 bij verdachte (inbraak)situaties niet heel bekend is bij bewoners. Juist in de strijd tegen inbraken is het heel belangrijk om snel melding te doen via 1-1-2. Door meldingen van bewoners kunnen agenten snel in de juiste richting zoeken, Burgernet inzetten, en inbraken voorkomen of inbrekers op heterdaad aanhouden.

Burgernet

Burgernet is een unieke samenwerking tussen burgers, gemeente en politie om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te vergroten. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een telefonisch netwerk van inwoners, die een spraak of sms-bericht ontvangen met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Deelnemers kunnen informatie rechtstreeks doorgeven aan de politiemeldkamer. Die informatie wordt direct doorgegeven aan politie in de buurt. Meer informatie over Burgernet is te vinden op www.burgernet.nl.

Bekijk al het lokale nieuws van Schilderskwartier

‘Inbreker' aangehouden tijdens oefening

Meer meldingen in deze omgeving

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Tournoysveld 97, 3443ES Woerden

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Jozef Israëlslaan 16II, 3443CS Woerden

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Adriaan van Ostadestraat 85, 3443TL Woerden

Nieuw bedrijf
Mei 2026
Gerard Doustraat 32, 3443GN Woerden

Binnenkijken bij
Zondag 10-5-2026
Jozef Israëlslaan 12I, 3443CS Woerden

112 melding
Vrijdag 8-5-2026 om 21:09
Rembrandtlaan, Woerden

Binnenkijken bij
Vrijdag 8-5-2026
Leidsestraatweg 92, 3443BZ Woerden

Binnenkijken bij
Dinsdag 5-5-2026
Jozef Israëlslaan 8A6, 3443CS Woerden

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Schilderskwartier

Instellen

Meer nieuws in Schilderskwartier

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement