Neem maatregelen tegen zakkenrollers

Maandag 27 juli 2015 10:00 uur

Dam Amsterdam

Diefstal

Ontvang updates voor Stadsdeel Centrum

Amsterdam - Van zaterdag 25 juli tot en met zondag 2 augustus vindt de jaarlijkse Amsterdam Gay Pride plaats. Vorig jaar werden tijdens dit evenement iets meer dan 300 mensen slachtoffer van zakkenrollerij. In 2013 waren dat er ruim 600. De politie is zoals elk jaar tijdens de Gay Pride extra alert op zakkenrollers, maar vraagt bezoekers zelf ook maatregelen te nemen.

Evenementen zijn geliefd bij zakkenrollers. Het is gezellig druk in de stad en mensen staan dicht op elkaar. Dit is de ideale situatie voor zakkenrollers om - vaak ongemerkt - hun slag te slaan en er vervolgens ongezien vandoor te gaan. De politie zet samen met partners alles op alles om de strijd met zakkenrollers aan te gaan, maar bezoekers van evenementen kunnen zelf ook een aantal maatregelen nemen om de kans om slachtoffer te worden te verkleinen.

Hoe kan ik voorkomen dat ik word 'gerold'?

De politie roept bezoekers van de Gay Pride met klem op om goed op hun spullen te letten en heeft een aantal tips om de kans op zakkenrollen te verkleinen:

Hoe werken zakkenrollers?

In een korte video is te zien hoe zes verschillende zakkenrollers te werk gaan. Deze verschillende zaken hebben één ding met elkaar gemeen: het gebeurt in een moment van onoplettendheid van het slachtoffer.

Video: Werkwijze zakkenrollers

Wat kan ik nog meer doen?

Noteer altijd het IMEI-nummer (Toets *#06#) van uw telefoon en doe altijd aangifte zodat de politie dit serienummer kan opnemen in een landelijke database van gestolen telefoons. Installeer een Find my phone app op uw toestel, zodat de locatie van de telefoon achterhaald kan worden. Tijdens de botenparade op 1 augustus zet de politie extra mensen in om via deze app zakkenrollers direct op te sporen.

Kijk voor meer informatie op http://www.politie.nl/zakkenrollen

Bekijk al het lokale nieuws van Stadsdeel Centrum

Neem maatregelen tegen zakkenrollers

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Maandag 26-10-2026 om 15:09
Oudezijds Voorburgwal, Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 18:43
Grimburgwal, 1012GA Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 14:57
Oudezijds Armsteeg, 1012GP Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 13:43
Oude Hoogstraat, Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 13:13
Oude Hoogstraat, Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 13:02
Beursstraat, Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 12:57
Oude Hoogstraat, Amsterdam

112 melding
Zondag 25-10-2026 om 00:40
Oudezijds Achterburgwal, Amsterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Stadsdeel Centrum

Instellen

Meer nieuws in Stadsdeel Centrum

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement