Inbrekers actief tijdens de feestdagen

Vrijdag 28 december 2012 11:02 uur

Dam Amsterdam

Diefstal

Ontvang updates voor Stadsdeel Centrum

Amsterdam - In Amsterdam zijn dit jaar 118 huishoudens tijdens de kerstdagen slachtoffer geworden van inbrekers. In 2011 werden tijdens de kerst 125 inbraken gepleegd en in 2010 135. Het cijfer van 2012 kan de komende dagen iets oplopen, sommigen mensen hebben nog geen aangifte gedaan.

Korte donkere dagen

 

Tijdens de feestdagen wordt er volgens projectcoördinator woninginbraken Theo Vaal van de politie Amsterdam-Amstelland meer ingebroken dan op andere dagen. "De dagen zijn kort, het is lang donker en mensen zijn vaak lange tijd van huis. Inbrekers kunnen ongestoord hun gang gaan."

 

Veel voorkomende vormen van woninginbraak zijn flipperen, hengelen en insluipen. De projectcoördinator geeft uitleg: "Als je een deur in het slot laat vallen en je hebt geen inbraakstrip, kan een dief met behulp van een bankpas makkelijk de dagschoot weg duwen. Dit heet flipperen. Hengelen is via de brievenbus met een ijzerdraadje of stukje metaal het slot openen. Via een regenpijp of een steiger klimt een dief soms zo binnen en dat noemen we insluipen."

 

Bij elke inbraak vindt technisch sporenonderzoek plaats door het team Forensische Opsporing. "Vanaf oktober zien we het aantal woninginbraken stijgen," zegt Vaal. "Donkere dagen brengen ongure types. Ziet u verdachte omstandigheden, bel dan direct 112." Het donkere dagen offensief van de politie Amterdam-Amstelland neemt in deze periode extra maatregelen. Er wordt meer gesurveilleerd, en de buurtregisseurs wijzen bewoners op de ‘zwakke plekken’.

 

Door eenvoudige maatregelen kan volgens Vaal de helft van het aantal woninginbraken voorkomen worden. De projectleider roept daarom bewoners op maatregelen te treffen. "Sluit alle deuren en ramen als u weggaat. Een open klapraam is zo opengetrapt. Draai de deur altijd op nachtslot. Leg geen waardevolle spullen in het zicht, zorg voor goede buitenverlichting, en breng uw buren op de hoogte als u voor langere tijd weggaat," somt Vaal de maatregelen op die genomen kunnen worden, en er is meer: "Sluit een tijdklok op een spaarlamp aan. Laat anti-inbraakstrips aanbrengen. Zet de verpakking van een net gekochte flat-screen televisie niet voor uw deur. Als u in een portiek woont, sluit de deur en laat geen vreemden binnen."

 

Op oudejaarsavond en nieuwjaarsdag ziet de politie opnieuw een stijging in het aantal woninginbraken ten opzichte van andere dagen. Tijdens de jaarwisseling werd er vorig jaar 138 keer ingebroken en het jaar daarvoor 116 keer. "Mensen gaan naar buiten voor het vuurwerk en zetten de voordeur op een kier. Dan sluipen inbrekers snel en makkelijk naar binnen. Dus doe de deur op slot als u naar buiten gaat en laat een (spaar)lichtje branden als u de jaarwisseling elders gaat vieren. Zorg dat het nieuwe jaar gelukkig kan beginnen."

Meer preventietips vindt u op: http://www.politie.nl/onderwerpen/woninginbraak.html

Bekijk al het lokale nieuws van Stadsdeel Centrum

Inbrekers actief tijdens de feestdagen

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Vrijdag 6-11-2026 om 03:02
Oudezijds Armsteeg, 1012GP Amsterdam

112 melding
Vrijdag 6-11-2026 om 03:01
Oudezijds Armsteeg, 1012GP Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2026
Oudezijds Voorburgwal 6HA, 1012GD Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2026
Zeedijk 562, 1012BA Amsterdam

112 melding
Donderdag 5-11-2026 om 19:04
Warmoesstraat, Amsterdam

112 melding
Donderdag 5-11-2026 om 18:34
Sint Olofspoort, 1012AJ Amsterdam

Binnenkijken bij
Donderdag 5-11-2026
Oudezijds Achterburgwal 99B, 1012DD Amsterdam

Nieuw bedrijf
November 2026
Zeedijk 32E, 1012AZ Amsterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Stadsdeel Centrum

Instellen

Meer nieuws in Stadsdeel Centrum

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2026 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement