Politie en gemeente Rotterdam trainen in nagebouwde drugsproductielocatie

Woensdag 17 september 2025 12:49 uur

Meent Rotterdam

Verkeersovertreding

Ontvang updates voor Stadsdriehoek

Steeds vaker worden drugslabs aangetroffen in woonwijken. Levensgevaarlijk, want de combinatie van bijvoorbeeld chemicaliën, giftige dampen en slechte ventilatie kunnen leiden tot allerlei incidenten, zoals explosies. Om politiemedewerkers en medewerkers van de Gemeente Rotterdam te trainen in het herkennen van signalen die kunnen wijzen op een drugsproductielocatie en te leren in een dergelijke omgeving veilig te werken, is een nagebouwde drugsproductielocatie geopend in Rotterdam. De trainingsruimte is mogelijk gemaakt dankzij een samenwerking tussen politie, de Gemeente Rotterdam en het Nationaal Programma Rotterdam Zuid.

Chemische geuren, afgeplakte ramen of onverklaarbare ventilatiesystemen. Onlogische bedrijvigheid rond een pand op rare tijdstippen en mensen die allerlei spullen in en uitladen. Het kunnen signalen zijn die duiden op een drugsproductielocatie. Dat is zoals de naam al zegt een locatie waar synthetische drugs geproduceerd worden, maar ook locaties waar synthetische drugs worden bewerkt. Bijvoorbeeld het uitwassen van eerder ingewassen cocaïne. Dit soort ‘labs’ zitten niet alleen in boerenschuren en afgelegen bedrijfspanden, maar ook midden in woonwijken. In garageboxen of in een woning zelf.

De risico’s rond drugslabs zijn groot en de gevolgen niet te overzien.  Daarom investeert de politie samen met diverse partners in het vergroten van kennis. Door te trainen in een ‘echt’ drugslab, kunnen politiemedewerkers en medewerkers van de gemeente sneller handelen en veiliger werken. Ze zien en ruiken bepaalde grondstoffen en leren welke gereedschappen worden gebruikt en waar je op moet letten tijdens bijvoorbeeld een huiszoeking of een verkeerscontrole. Zo vergroten we de kans dat drugslabs worden opgespoord en ontmanteld, voordat het fout gaat.

Help ons uw wijk veilig te houden
Ook u kunt helpen. U kent de buurt en voelt aan als er iets niet klopt in een pand of op straat. Ziet u iets verdachts? Meld het.

Bekijk al het lokale nieuws van Stadsdriehoek

Politie en gemeente Rotterdam trainen in nagebouwde drugsproductielocatie

Meer meldingen in deze omgeving

112 melding
Maandag 13-10-2025 om 01:54
Doelwater, 3011AH Rotterdam

112 melding
Zondag 12-10-2025 om 21:47
Doelwater, 3011AH Rotterdam

112 melding
Zondag 12-10-2025 om 19:23
Burgemeester van Walsumweg, 3011MZ Rotterdam

112 melding
Zondag 12-10-2025 om 12:19
Hoogstraat, 3011PS Rotterdam

Binnenkijken bij
Zondag 12-10-2025
Wijnbrugstraat 130, 3011XW Rotterdam

Binnenkijken bij
Zondag 12-10-2025
Hoogstraat 96A, 3011PT Rotterdam

Binnenkijken bij
Zondag 12-10-2025
Bierstraat 109, 3011XA Rotterdam

Binnenkijken bij
Zondag 12-10-2025
Goudsesingel 334E, 3011KK Rotterdam

Direct een e-mail ontvangen bij nieuwe meldingen in deze regio?

Meld je dan GRATIS aan voor de Oozo Alert service voor Stadsdriehoek

Instellen

Meer nieuws in Stadsdriehoek

Weten hoe eenvoudig het is om af te vallen? Zonder pillen en smeersels en zonder je in het zweet te werken!
Kijk op eenvoudig-afvallen.nl

© 2012 - 2025 OOZO.nl - info@oozo.nl - Gegevens verwijderen? | Disclaimer | Privacy statement